galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Posiadłość Szaleństwa druga edycja
Autor Wiadomość
steemm
[Usunięty]

Wysłany: Wto 16 Sie, 2016   

A może ktoś mi powiedzieć jak wygląda gra na dwie osoby?
 
     
caireth
[Usunięty]

Wysłany: Nie 18 Wrz, 2016   

Nie posiadam pierwszej edycji a chcialem zakupic. Teraz mam pytanie. Czy kupujac pierwsza edycje bede mogl grac solo tak jak bedzie mialo to miejsce przy pomocy aplikacji z druga edycja? I czy beda wydawac dodatki rowniez w drugiej edycji? Czy wystarcza te z pierwszej? Nie mniej podoba mi sie trend panszowek z androidowymi aplikacjami ktore pozwalaja nam grac solo. PS. Mogli by wydac taka apke do space hulka ;)
 
     
sirafin
[Usunięty]

Wysłany: Pon 19 Wrz, 2016   

Jeśli ma się wyłącznie pierwszą edycję, to na nowych zasadach się nie zagra.

Żeby grać na nowych zasadach, przede wszystkim trzeba mieć Podstawkę 2 Ed. i dopiero do tego można ewentualnie dorzucać dodatkowe figurki i kafle z pierwszej edycji.

Normalne dodatki do drugiej edycji też oczywiście się pojawią.
 
     
caireth
[Usunięty]

Wysłany: Wto 20 Wrz, 2016   

Polecasz poczekac na nowa edycje czy szukac pierwszej i w nia sie zaopatrzyc?
 
     
sirafin
[Usunięty]

Wysłany: Wto 20 Wrz, 2016   

Gdy spojrzymy na obie edycje, pierwsza to tytuł dla zapaleńców, którym bardzo zależy na obecności mistrza gry (strażnika tajemnic). Przygotowanie do gry jest zdecydowanie mniej wygodne, a na stole panuje większy mętlik (stosiki zakrytych kart na planszy, sporo różnych talii na stole, dużo odkrytych kart modyfikujących grę do pilnowania itp.). Obsługa gry jest bardziej męcząca, ale za to mistrz gry może elastycznie reagować na sytuację na planszy, a nawet modyfikować i ubarwiać scenariusze. Problem w tym, że trzeba mieć takiego mistrza gry, który ma talent narracyjny, wyczucie i chęci, bo ciekawe poprowadzenie scenariusza wcale nie jest prostą sprawą.


Druga edycja to tytuł dla szerokiego grona graczy. Rozgrywka jest zdecydowanie przystępniejsza, gra się płynniej. Nie potrzeba już też wyjątkowego gracza, który dźwignie na siebie ciężar prowadzenia scenariusza. Przybyło mnóstwo opisów fabularnych przedstawiających sytuację i szczegóły pomieszczeń, po których wędrują badacze. Brak mistrza gry powoduje jednak, że scenariuszy nie da się zmieniać wedle własnej fantazji.


Tak więc ogólnie druga edycja wygrywa pod większością względów, chyba że dla kogoś najważniejsza jest obecność mistrza gry i możliwość wprowadzania własnych modyfikacji w rozgrywanych historiach. Moim zdaniem druga edycja będzie częściej lądować na stołach graczy.
 
     
caireth
[Usunięty]

Wysłany: Wto 20 Wrz, 2016   

Dziekuje za odpowiedz. W takim razie oczekuje nowego wydania.
 
     
Jorge
[Usunięty]

Wysłany: Nie 23 Paź, 2016   

Na stronie jest napisane :

"Uwaga! Do gry wymagana jest darmowa aplikacja."

Po co to jest ?
 
     
sirafin
[Usunięty]

Wysłany: Pon 24 Paź, 2016   

http://galakta.pl/aplikacja-szalenstwa/
 
     
Krzysiek
[Usunięty]

Wysłany: Pon 24 Paź, 2016   

Jorge napisał/a:
Na stronie jest napisane :

"Uwaga! Do gry wymagana jest darmowa aplikacja."

Po co to jest ?
Po co jest ta informacja, czy po co jest aplikacja?
 
     
Jorge
[Usunięty]

Wysłany: Pon 24 Paź, 2016   

Krzysiek napisał/a:
Jorge napisał/a:
Na stronie jest napisane :

"Uwaga! Do gry wymagana jest darmowa aplikacja."

Po co to jest ?
Po co jest ta informacja, czy po co jest aplikacja?


Aplikacja.

Ale już wiem. Dzięki za informacje.
 
     
Barbus
[Usunięty]

Wysłany: Czw 03 Lis, 2016   

Odpaliłem sobie dziś apkę po polsku dla sprawdzenia i zauważyłem, że w części, w której można dodawać posiadane dodatki z drugiej i pierwszej edycji zamienili ich nazwy: pierwszą nazwali drugą i vice versa. Mam nadzieję, że do tłumaczenia pozostałej zawartości bardziej się przyłożyli :D
 
     
Yaerius
[Usunięty]

Wysłany: Sob 12 Lis, 2016   

Czy ktoś już miał okazję rozegrać ten sam scenariusz z różnymi wariantami uzupełnionej kolekcji? Chodzi mi czy jest wyraźna różnica pomiędzy rozegraniem tego samego scenariusza posiadając jedynie podstawkę 2ed. oraz posiadając komplet dodatków i podstawkę z 1ed. Inne potwory? Inna mapa?
 
     
Turski_Alien
[Usunięty]

Wysłany: Pią 18 Lis, 2016   

Pytanie do właścicieli 2 edycji. Czy też macie niezgodność żetonów z figurkami ? W moim egzemplarzu jest figurka kultysty ale żeton hybrydy istot z głębin. Łącznie mam 7 kultystów/6 żetonów i 3 hybrydy/4 żetony. Zastanawiam się czy tylko mój egzemplarz jest taki "kolekcjonerski" czy to po prostu błąd w produkcji. :D
 
     
alex_anderson
[Usunięty]

Wysłany: Sob 19 Lis, 2016   

Yaerius napisał/a:
Czy ktoś już miał okazję rozegrać ten sam scenariusz z różnymi wariantami uzupełnionej kolekcji? Chodzi mi czy jest wyraźna różnica pomiędzy rozegraniem tego samego scenariusza posiadając jedynie podstawkę 2ed. oraz posiadając komplet dodatków i podstawkę z 1ed. Inne potwory? Inna mapa?


Cześć! Ja mam wszystkie pudełkowe wydania pierwszej edycji i zaimplementowałem je do drugiej. Włączałem 2 razy pierwszy scenariusz i za peirwszym razem apka używała tylko kafelków z nowej edycji ale kazało mi wystawić kilka potworów z poprzedniej edycji: Mroczny Druid i C'thionian. Za drugim razem kazało mi użyć kafelków z pierwszej edycji. Słynny Foyer z Domu Lynchów.

Ja z kolei mam pytanie, jak apka mówi przy turze potworów żeby potwór weszedł w zasięg z jak największą iloscią badaczy, a ten stoi z badaczem już na polu. Nie ma możliwośc złapać w zasięg innych, to co wtedy po prostu zostaje na tym polu?
 
     
sirafin
[Usunięty]

Wysłany: Sob 19 Lis, 2016   

Tak, jeśli warunek jest już spełniony to się nie rusza.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.1 sekundy. Zapytań do SQL: 14