galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Posiadłość Szaleństwa druga edycja
Autor Wiadomość
Elmek
[Usunięty]

Wysłany: Pon 26 Mar, 2018   

W Ied przede wszystkim rozłożona była od razu cała mapa i gracze mogli ocenić dokad należy pójść, gdzie leży najwięcej kart, gdzie jest dużo pomieszczeń i warto iść grupa, a gdzie np. tylko pojedynczy pokój. W IIed mapa jest odkrywana stopniowo, coś może zdradzić NPC, ale jest więcej niewiadomych i to jest super moim zdaniem, ale też wymaga pewnej strategii eksploracji. Tak czy inaczej jesteśmy zajarani ze znajomymi ;)
 
     
soopot
[Usunięty]

Wysłany: Pią 14 Gru, 2018   Test unik.... nie do końca jest to zrozumiałe

W instrukcji przy akcji ruchu (str6) jest napisane:
"Jeśli badacz próbuje opuścić pole, na którym znajduje się potwór, musi najpierw zdać test uniku"
Po czym na str14 unikanie potworów treść brzmi:
"Jeśli badacz znajduje się na polu z potworem i chce opuścić takie pole albo wykonać na nim akcje inną niż atak lub RUCH, musi najpierw uniknąć potwora."

Czy to znaczy, że gdy robię akcje ruchu, a mogę przemieścić się o maksymalnie dwa pola, to jeśli na pierwszym polu, na które się przrmiescze jest potwór mogę zrobić kolejny ruch na pole następne bez uniku?
 
     
Szpak19
[Usunięty]

Wysłany: Pią 14 Gru, 2018   

Już jakiś czas nie grałem ale z tego co pamiętam musisz zdac test uniku zeby poruszyc sie dalej.
 
     
soopot
[Usunięty]

Wysłany: Pią 14 Gru, 2018   Unik

Tak też widziałem na youtube że ludzie tak grają..
Ale ten tekst jest myjący albo jest inaczej
"Jeżeli badacz znajduje się na polu z potworem i chce opuścić takie pole albo wykonać na nim akcje inna niż ATAK lub RUCH, musi najpierw uniknąć potwora... "
 
     
sirafin
[Usunięty]

Wysłany: Pią 14 Gru, 2018   

W pierwszej chwili wydaje się to mylące, ale zapis nie jest przypadkowy. Najłatwiej będzie to wyjaśnić na zmienionym (błędnym) opisie.

Załóżmy, że wycięli ten "ruch" i zasadę zapisali tak:
Jeżeli badacz znajduje się na polu z potworem i chce opuścić takie pole albo wykonać na nim akcje inna niż atak, musi najpierw uniknąć potwora.

Badacz stoi na polu z potworem i stwierdza
- "Ok, moja pierwsza akcja to ruch".
Patrzymy do zasad -> akcja inna niż atak = wykonuj unik.
"No dobra zrobiłem unik, to teraz chcę się przemieścić w ramach mojej akcji."
Patrzymy do zasad -> chce opuścić pole = wykonuj unik.
...
 
     
soopot
[Usunięty]

Wysłany: Pią 14 Gru, 2018   Umik

To by się zgadzało... szkoda że dopisali tam słowo RUCH,
Bo wg mnie każdy ruch to w zasadzie opuszczenie pola...

Dopiero co kupiłem gre i jestem trochę zielony...

Jeszcze jedno pytanie, jeśli łaska...

Jeżeli otrzymałem kartę stanu Unieruchominy i jest na niej zapisane,że "nie mogę dobrowolnie się przemieszczać. Na koniec swojej tury odrzuc te kartę", a była to moja ostatnia akcja, po której dostałem ten stan, w mojej turze i nie mogę się poruszyć tak czy siak, to czy ta kartę odrzucam czy muszę ja zachować do kolejnej fazy badaczy aby tak naprawdę ona miała wpływ..?
 
     
Szpak19
[Usunięty]

Wysłany: Sob 15 Gru, 2018   

Jeśli jest taki zapis "Na koniec swojej tury odrzuc te kartę" to tak odrzucasz ją pod koniec najbliższej tury. Ale sprawdź jeszcze raz jak dokładnie jest napisane. Pamiętaj, że tura, faza itd to zupełnie coś innego.
 
     
Cielak84
[Usunięty]

Wysłany: Pon 20 Maj, 2019   

Cześć,
Czy otrzymanie obrażeń przerywa akcje ?
Przykład :
faza badaczy mam do dyspozycji 2 akcje, stoję na polu które się pali i stoję obok potwora
1. gracz nr 1 podnosi przedmiot (zdaje test uniku) i jak rozumiem otrzymuje obrażenie od ognia,
2. następnie gracz nr 1 podaje mi w swojej drugiej akcji przedmiot jak rozumiem trzeba wykonać drugi test uniku ale tylko dla gracza który "podaje" przedmiot i po przekazaniu otrzymuję kolejne obrażenie.
3. Gracz nr 2 "dostał" przedmiot i dopiero w momencie rozpoczynaniu akcji robi test uniku zdaję go i czy mogę "przebiec" (wykonać dwie akcje ruchu po 3 pola - badacz Rita) przez ogień dostając zakryte obrażenie za każde pole i uciec z dowodami ? (oczywiście zakładając, że wystarczy mi punktów życia)
 
     
sirafin
[Usunięty]

Wysłany: Wto 21 Maj, 2019   

Tak.

Gracz 1 wykona dwa uniki (2x akcja inna niż atak na polu z potworem) i otrzyma dwa obrażenia (2x po zakończeniu ackji stoi na polu z ogniem).

Rita wykona jeden unik (próba zejścia z pola z potworem) i max 5 obrażeń (tylko za wejścia na pola z ogniem, nie dostaje obrażania za pole, z którego zaczyna ruch).
 
     
Gog
[Usunięty]

Wysłany: Sro 22 Maj, 2019   

sirafin napisał/a:
Tak.

Gracz 1 wykona dwa uniki (2x akcja inna niż atak na polu z potworem) i otrzyma dwa obrażenia (2x po zakończeniu ackji stoi na polu z ogniem).

Rita wykona jeden unik (próba zejścia z pola z potworem) i max 5 obrażeń (tylko za wejścia na pola z ogniem, nie dostaje obrażania za pole, z którego zaczyna ruch).

a przypadkiem podniesienie i oddanie przedmiotu nie jest w ramach jednej akcji ??:)
AkCJA PRZEkAZYWANIA
Badacz może oddać i otrzymać dowolną liczbę Przedmiotów
powszechnych, Przedmiotów unikatowych i Zaklęć od dowolnych
badaczy, znajdujących się na jego polu. Dodatkowo może podnieść
i upuścić dowolną liczbę Przedmiotów powszechnych, Przedmiotów
unikatowych i Zaklęć na swoim polu.
 
     
sirafin
[Usunięty]

Wysłany: Czw 23 Maj, 2019   

Masz rację :) Tak skupiłem się na liczeniu obrażeń z ognia, że o tym nie pomyślałem.
 
     
dragonkce
[Usunięty]

Wysłany: Nie 29 Gru, 2019   

Witam
Po skompletowaniu całości Horror w Arkham przyszła kolej na Posiadłość Szaleństwa, mam kilka pytań:
1. Jeśli potwór ma się przesunąć o 2 pola do np. najbliższego badacza o najmniejszej sile, a obaj maja taką samą wartość siły, to do którego się przesunie?
2. Potwór ma się przesunąć o 3 pola w kierunku najbliższego badacza, ale w zasięgu 3 pól nie ma żadnego, to czy potwór przesuwa się o te 3 pola?
3. Jeśli w fazie mitów, badacz ma przyjąć kartę obrażenia i kartę przerażenia (siła zapobiega), w teście wyrzucę 1 sukces, to jaką kartę mam przyjąć?
4. Jeśli eksploruję jakiś obszar, i aplikacja pozwala mi się przesunąć o 1 pole na nowy obszar, ale mój badacz stoi na polu z potworem, to rozumiem, że nie mogę się nigdzie przesunąć
5. Czy można wykonać 2 te same akcje (akcja ruchu, ataku, łamigłówek)?
6. Jeśłi atakuję potwora i to jest moja druga akcja i go nie pokonałem rozumiem, że walka się kończy i mam ją kontynuować lub unikać potwora w następnej turze?
7. Mam odrzucić 1 kartę przerażenia to mam odrzucić zakrytą czy odkrytą (aplikacja nie mówi, jaka)?
 
     
sirafin
[Usunięty]

Wysłany: Pon 30 Gru, 2019   

Niektóre rzeczy łatwo wyszukać w KKZ, więc zachęcam do zerknięcia ;)

Ad. 1) Kompletna Księga Zasad, str. 2, Konflikty.
Ad. 2) Przesunie się. W opisanym przez ciebie poleceniu nie ma mowy o zasięgu.
Ad. 3) Wybierasz.
Ad. 4) Możesz, ale musisz wykonać unik zgodnie z normalnymi zasadami ruchu.
Ad. 5) Kompletna Księga Zasad, str. 4, Akcje.
Ad. 6) Nie bardzo rozumiem, nie ma czegoś takiego jak "kontynuacja walki". Potwór po prostu zostaje. Jeśli inny badacz nie zabije go przed fazą mitów, potwór się aktywuje, a następnie wymusi test przerażenia. W kolejnej turze badaczy można go ponownie zaatakować lub unikać.
Ad. 7) Kompletna Księga Zasad, str. 11, kontynuacja akapitu Obrażenia i Przerażenie ze str. 10.
 
     
Cielak84
[Usunięty]

Wysłany: Sro 18 Lis, 2020   Brak gracza w zasięgu/na polu

Mam pytania :
- faza mitów : Przesuń potwora o jedno pole w kierunku gracza -> przesuwam np. zombie o 1 pole, a gra (aplikacja) pyta : 1. atak potwora 2. na polu nie ma badacza 3. nie ma badacza w zasięgu.
Czy ma to znaczenie co wybiorę ? oczywiście chodzi mi o wybranie 2 lub 3 w przypadku kiedy nie ma gracza w zasięgu oraz na polu ;-)

- druga sprawa to karta stan obłąkany o treści na rewersie : Zawierasz pakt z Shoggoth, jeżeli posiadasz zaklęcie i znajdujesz się (albo rozpoczynasz turę) na jednym polu z dokładnie jednym, innym badaczem - wygrywasz. Inne warunki zwycięstwa Cię nie dotyczą.
Czy jeżeli jestem w trakcie walki 2 potwory, 2 badaczy na jednym polu, początek mojej tury kończy grę ? Czy może intrerpretować to tak, że dopiero jak ubijemy potwory i zostaje na jednym polu z innym graczem to kończymy ?
dodam, że karta stanu obłąkany o której mówię jest z dodatku "za progiem"
  
 
     
sirafin
[Usunięty]

Wysłany: Sro 18 Lis, 2020   

Ad. 1)
Tak, w opisanej sytuacji to ma znaczenie. Wybierasz najbardziej "ekstremalną" opcję. Zwróć uwgę, że po wybraniu opcji "na polu nie ma badacza", aplikacja może kazać zrobić coś z badaczem w zasięgu, skoro jej nie poimformowałeś, że takiego badacza nie ma.

Ad. 2)
Kończycie. Jeśli treść karty nie mówi, że WYŁĄCZNIE z 1 badaczem (i niczym innym), to warunek jest spełniony i nieświadoma ofiara przekonuje się, że nie tylko potwory są przeciwko niej, a w pobliżu nie ma nikogo, kto mógłby jej pomóc ;)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.1 sekundy. Zapytań do SQL: 13