galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Posiadłość Szaleństwa druga edycja
Autor Wiadomość
yarhma
[Usunięty]

Wysłany: Sob 04 Lut, 2017   

Jeszcze kwestie związane z wyborem przy identycznych parametrach.
1. Gdy coś się wydarzy z badaczem o konkretnym parametrze ale kilku ma ten sam parametr. Ja to powinno być rozwiązane?
2. Sytuacja gdy mamy dobrać na przykład 2 karty przerazenia i jedna kartę obrażeń ale jakiś test może obniżyć ta ilość ale w jaki sposób? My sobie decydujemy jakie karty weźmiemy?
3. Sprawy ognia. Kto decyduje gdzie on się przenosi? I czy znów te drzwi go blokują? Czy granice nieprzekraczalne?
4. Każda akcja na terenie z ogniem powoduje ranę? Czyli 2 razy atakujemy potwora to dostajemy dwie rany?
 
     
sirafin
[Usunięty]

Wysłany: Sob 04 Lut, 2017   

Ad. 1)
Cytat:
Może się zdarzyć, że jakiś efekt gry da się rozpatrzyć na kilka
sposobów. W takiej sytuacji badacze wspólnie decydują, który
ze sposobów wybrać.
Jeśli kilku badaczy spełnia warunek, wybieracie jednego z nich.

Ad. 2)
Tak, decydujesz.

Ad. 3)
Badacze decydują wspólnie. Ogień rozprzestrzenia się na jedno pole sąsiadujące z ogniem i tyle.
- drzwi nie blokują (przecież ogień nie ma nic wspólnego z zasięgiem)
- nieprzekraczalne granice nie blokują (przecież one wpływają tylko na ruch)
- ściany blokują (bo efekt nic nie mówi o ignorowaniu ścian)

Ad. 4)
Tak.
 
     
yarhma
[Usunięty]

Wysłany: Sob 04 Lut, 2017   

I jeszcze jedno.
Jeśli potwór ma się tak ruszyć by jak najwięcej badaczy ma być w zasięgu i jest sytuacja ze jest dwóch badaczy i stoją na jednym polu. Załóżmy że właśnie próbują skończyć rytuał a dwa gwiezdne pomioty stoją sobie obok na przyleglych polach na strychu to co? Spokojnie sobie stoją dalej bo nie muszą się ruszac czy jednak włażą na pole z pentagramem bo to jednak utrudni badaczom akcje odwrócenia rytualu?
I czy odwracając rytuał możemy używać wskazówek czy tylko dowodów?
 
     
sirafin
[Usunięty]

Wysłany: Sob 04 Lut, 2017   

Skoro warunek jest od razu spełniony, to się nie rusza.
Dowody to tylko dodatkowe ułatwienie w tym scenariuszu, normalne zasady wydawania wskazówek nadal obowiązują w testach/łamigłówkach.
 
     
yarhma
[Usunięty]

Wysłany: Pon 06 Lut, 2017   

1. Czy potwor moze atakować przez drzwi? Jest zapis ze przemieszcza się tak by sąsiadować z jak najwieksza iloscia badaczy a nastepnie atakuje tego z najmnieszym parametrem x. Ale jeden z badaczy jest za drzwiami.
2. Przy ruchu zamieszek w 2 scenariuszu jest za kazdym razem informacja ze porusza się o dwa pola w kierunku x. Czy jeżeli osiągnie pole x po ruchu o jedno pole to dalej nie idzie? I czy ten motłoch może wleźć do budynku. Była taka sytuacja ze jakis efekt karty miał zapis ... i porusz każdego potwora o jeden w kiedunku najblizszego gracz i najblizszy byl akurat w budynku.
Ostatnio zmieniony przez yarhma Pon 06 Lut, 2017, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
sirafin
[Usunięty]

Wysłany: Pon 06 Lut, 2017   

Ad. 1) Z dowolnego pola obszaru podanego przez aplikację.
Ad. 2) Jeśli dotrze na obszar x w jednym ruchu, to dalej nie idzie, bo warunek został spełniony. Nie ma żadnej zasady zakazującej motłochowi wejście do budynku.
 
     
yarhma
[Usunięty]

Wysłany: Pon 06 Lut, 2017   

Przepraszam za zmianę pytania. Też się zorientowałem że można odsłaniać zeton obserwacji z pola wskazanego przez apkę i zmienilem to pytanie na inne ale chyba zdazyles odpowiedziec zanim ja zmienilem albo byles w trakcie. Więc powtórzę jeszcze raz.
1. Czy potwor moze atakować przez drzwi? Jest zapis ze przemieszcza się tak by sąsiadować z jak najwieksza iloscia badaczy a nastepnie atakuje tego z najmnieszym parametrem x. Ale jeden z badaczy jest za drzwiami.
 
     
sirafin
[Usunięty]

Wysłany: Pon 06 Lut, 2017   

Może, jeśli polecenie nie mówi nic o zasięgu. Są nawet ataki, które działają przez ściany.

Bez opisu fabularnego ciężko stwierdzić, czy tak miało być, czy to niedopatrzenie twórców.
 
     
yarhma
[Usunięty]

Wysłany: Pon 06 Lut, 2017   

Ganie solo w 2 scenariuszu.
4 podejscia i 4 faile. Znam już tą mapę na pamięć :) Wiem z grubsza co gdzię będzie i kogo gdzie doprowadzić Ale co z tego. Gra niszczy mnie jak dziecko, skacze po mnie i śmieje sie mi prosto w twarz. You looose sucker :) Założyłem podobny wątek na bgg bo ciekawy jestem opinii.
Ucieczka z Inshmout jest prawie niemozliwa do wyknania w wariancie solo 2 badaczy. Miałem naprawde w jednej próbie farta, gra była dla mnie mega łaskawa generując mnóstwo wydarzeń nie dotykających moich badaczy. Testy też zdawałem wg mnie lekko powyżej średniej. I nagle gra tak przyspieszyła, zaczeły walić pioruny z nieba i był koniec.
Co myślicie o wariancie przy dwóch graczach że każdy ma 3 akcje. Nie chce grać 3 badaczami bo boje sie że nie ogrnę i coś niechcacy pominę. Niby 2 graczy z 3 akcjami to tak jak 3 graczy z dwona. 6 akcji. Wiem że gra skaluje sie wg graczy i jest trudniej dla 3. Ale naprawdę trudno mi uwierzyc że będzie taki dzień ze przejdę tą misję solo.
Ktoś próbował już wersje 3 akcji?
 
     
buzz
[Usunięty]

Wysłany: Wto 07 Lut, 2017   

"Wiedźma przemieszcza się maksymlnie o 2 pola w taki sposób , aby mieć w zasięgu jak największą liczbę badaczy. Następnie atakuje tego badacza w zasięgu, który ma największą siłę."

Czy to znaczy , że wiedźma wykonuje atak dystansowy? Czy musi być w zwarciu żeby bić? Bo nie wiem co klikać - atak czy nie w zasięgu...
 
     
sirafin
[Usunięty]

Wysłany: Wto 07 Lut, 2017   

Też nie wiem, co masz klikać, bo nie napisałeś, czy ma jakiegokolwiek badacza w zasięgu :P Jeśli w zasięgu jest tylko jeden badacz, to atakuje jego. Jeśli w zasięgu jest kilku badaczy, to atakuje tego z największą siłą (w razie remisu badacze wybierają jednego z remisujących). Jeśli w zasięgu nie ma żadnego badacza, to nie atakuje nikogo.

Czym jest zasięg? To już obgadaliśmy na forum tak dokładnie, że chyba bardziej się nie da ;)
http://www.forum.galakta....p=184663#184663
 
     
yarhma
[Usunięty]

Wysłany: Nie 12 Lut, 2017   

Wchodze do pomieszczenia, klikam ikone (?) i wyswietla sie informacja ze mam do rozwiazania łamigłówkę opartą na jakimś tam wspolczynniku. Nie udaje mi się jej dokończyć, wychodzę z niej i klikam kolejny raz w żeton (?) i chcę kontynuować rozwiązywanie. Pojawia się znów informacja że mam rozwiązać łamigłówkę ale tym razem opcja wyboru nie ma ikony akcji. Miałem już tak kilka razy. Czyli kolejne próby nie poświęcają akcji? to raczej bez sensu bo oznacza to że mam nielimitowane kolejne próby. Błąd aplikacji? Czy świadome działanie programu?
 
     
buzz
[Usunięty]

Wysłany: Nie 12 Lut, 2017   

1.Gra w I scenariuszu sugeruje zabarykadować wyjście z domu.. Można też zabarykadować drzwi za którymi coś syczy.. Ale skoro nie są eksplorowane, to co to daje? Potwór pojawia sie już po naszej stronie...
2. Jak będzie działał ogień na stwora za barykadą (aktywuje się tuż za nią), który nie zda testu tężyzny? Czy potwór oberwie 1 ranę za aktywację na ogniu?
3. Czy potwór może ruszyć się 2 razy? np. Łowca przemieszcza się max o 3 pola w taki sposób aby być w zasięgu jak największej liczby badaczy, następnie atakuje wszystkich badaczy w zasięgu. Załóżmy że "nie można przemieścić się w zasięg" . Czy wogule się ruszać potworem w takim wypadku?
Klikam to i dalej: "Łowca przemieszcza się o 3 pola w kierunku najbliższego badacza".
Czyli poruszył się 2x ?
4. Jeśli wszystko w pkt 3 działo się za barykadą w ogniu, ile razy stwór testuje tężyznę. Ile obrywa ran od ognia? (zakładam ze stwor nie zdaje testu tężyzny)
5. Czasem kafle , głównie zewnętrzne składają się tak że białe linie pól nie przedłużają sie z kafla A na kafel B i jest przesunięcie np 2cm. Czy wtedy mogę się poruszyć po skosie traktując że te pola sąsiadują ze sobą?
 
     
yarhma
[Usunięty]

Wysłany: Pon 13 Lut, 2017   

Ad. 1 Barykady to ogólnie jakiś dodany na siłę gadżet. Grałem już z kilkanaście razy i nie zdarzyło mi się użyć tego. Ostatnio nawet nie wyciągam znaczników barykad.
Ad. 2 Zgodnie z instrukcja jeśli potwór aktywuje się na polu z ogniem dostaje ranę.
Ad. 3 Wg mnie nie przesuwa się za pierwszym razem. Wybieramy opcję brak badaczy w zasięgu a następnie kolejny komunikat przesunie go w stronę najbliższego badacza.
Ad. 4 Skoro za pierwszym komunikatem nie porusza się wcale więc testuje tężyznę raz a dostaje ranę od ognia w momencie aktywacji na polu z ogniem czyli raz.
Ad. 5 Zdjęcie kafla albo układu kafli ułatwiło by wyjaśnienie.
 
     
pawelw
[Usunięty]

Wysłany: Wto 28 Lut, 2017   

Witajcie,

Dość sceptycznie podchodziłem do zakupu tej gry, właśnie z powodu aplikacji. Jestem szczęśliwym posiadaczem tej gry od jakiejś półtorej godziny. Zarówno w aplikacji na telefon, jak i na komputer nie mogę kliknąć przycisku "Nowa gra" bo jest nieaktywny. Powiedzcie mi czy ze mną już jest tak źle że nie ogarniam prostej aplikacji czy coś jest nie tak?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.09 sekundy. Zapytań do SQL: 13