galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Posiadłość Szaleństwa druga edycja
Autor Wiadomość
buzz
[Usunięty]

Wysłany: Wto 28 Lut, 2017   

Aktualizacja..
Jeśli w rogu kręci się kółeczko, to trzeba czekać.. w zasięgu netu najlepiej ;)
 
     
wiolik
[Usunięty]

Wysłany: Pon 06 Mar, 2017   przedmioty

Witam!
1.Jak mam polecenie że mam się pozbyć lososowego przedmiotu to biorę też pod uwagę przedmioty unikatowe czy tylko przedmoty powszechne??

2. Jak jest kafelek np. plaża i jestem w zatęchłej budce to jak jest potwór na tym polu to jestem w jego zasięgu?
 
     
sirafin
[Usunięty]

Wysłany: Pon 06 Mar, 2017   

Ad. 1) Bierzesz pod uwagę powszechne i unikatowe.

Ad. 2) Nie jesteś, obszar budki jest oddzielony od plaży drzwiami.
 
     
wiolik
[Usunięty]

Wysłany: Pon 06 Mar, 2017   

Dziękuje bardzo za odpowiedź Sirafin ☺
Mam jeszcze pytania:
1. Jak bierze się też pod uwagę unikatowe przedmioty do odrzucenia losowo to np.dowody też ?
2. Czy badacz może wykonać dwie takie same akcje? I czy jeden tylko badacz czy wszyscy badacze?
 
     
sirafin
[Usunięty]

Wysłany: Wto 07 Mar, 2017   

Ad. 1) Wszystkie przedmioty, dowody również, chyba że w poleceniu są wyraźnie podane jakieś wyjątki. Z tego co kojarzę w poleceniach z przedmiotami zwykle jest "upuść", a nie "odrzuć", więc będziesz mogła taki stracony dowód podnieść.

Ad. 2) Oczywiście, w Posiadłości Szaleństwa nie ma żadnej zasady zakazującej wykonania dwóch takich samych akcji (myli ci się chyba z Eldritch Horror). Są jednak karty, które to zmieniają, np. jedna z kart Obłąkany (Nadpobudliwość) albo karta stanu Ranny, która nie pozwala wykonać dwa razy akcji ruchu.
 
     
wiolik
[Usunięty]

Wysłany: Sro 08 Mar, 2017   

Dokładnie pomyiło mi się z Eldritch Horror..😉
Nurtuje mnie jeszcze parę zagadnień:
1.Jak jest akcja ruchu i przemieszczam się na pole gdzie jest np.żeton przeszukiwania to mogę od razu przeszukać kożystając dalej z tej akcji ruchu czy w tym momencie kończe akcje ruchu i druga akcja przeszukiwanie? Bo w zasadach jest napisane że w trakcie ruchu badacz może wykonać inną akcję.Po zakończeniu. takiej akcji badacz może dokończyć fazę ruchu i tu jest dla mnie niezrozumiałe właśnie..
2. Jak otrzymuje się stan obłąkany i jest warunek zwycięstwa aby być wyeliminowanym to jeśli nie spełni się tego warunku to przegrywa ten konkretny badacz czy ogólnie przegrywamy?
 
     
sirafin
[Usunięty]

Wysłany: Sro 08 Mar, 2017   

Ad. 1) W ramach akcji ruchu można się przesunąć o dwa pola (a Rita nawet o trzy). W trakcie ruchu można wykonać inną akcję, ale nie jest ona darmowa, to osobna akcja.
Przykład:
Zaczynam akcję ruchu i przesuwam się o jedno pole.
Następnie wykonuję akcję przeszukiwania (to moja druga akcja).
Na koniec przesuwam się o jedno pole, kończąc akcję ruchu.

Ad. 2) Stan Obłąkany modyfikuje warunki zwycięstwa tylko dla posiadacza karty.
 
     
Gog
[Usunięty]

Wysłany: Sro 08 Mar, 2017   

sirafin napisał/a:
Ad. 1) W ramach akcji ruchu można się przesunąć o dwa pola (a Rita nawet o trzy). W trakcie ruchu można wykonać inną akcję, ale nie jest ona darmowa, to osobna akcja.
Przykład:
Zaczynam akcję ruchu i przesuwam się o jedno pole.
Następnie wykonuję akcję przeszukiwania (to moja druga akcja).
Na koniec przesuwam się o jedno pole, kończąc akcję ruchu.

Ad. 2) Stan Obłąkany modyfikuje warunki zwycięstwa tylko dla posiadacza karty.


ad. 2 Chyba, że to karta Piroman. :)
 
     
Mosfet
[Usunięty]

Wysłany: Pią 10 Mar, 2017   test przerażenia

Test przerażenia
Faza mitów:
Atakuje potwór badacza którego ma w zasięgu (dajmy na to że jest tylko jeden badacz stojący na polu z potworem) rozgrywamy fazę ataku potwora na badacza po czym jest kolejna faza przerażenia i tu moje pytanie czy ponownie badacz wcześniej zaatakowany przez potwora rozgrywa fazę przerażenia? Wydaje się to dość dziwne ponieważ został wcześniej przez niego zaatakowany więc już chyba zdążył się przerazić?:)
 
     
sirafin
[Usunięty]

Wysłany: Pią 10 Mar, 2017   

Musi wykonać test, aktywacja potwora (atak) i test przerażenia to zupełnie osobne rzeczy.

Faza Mitów:
- wydarzenia (czasem nie ma wcale)
- aktywacje (badacza może zaatakować nawet kilka potworów)
- przerażenie (badacz wykonuje test przerażenia przeciwko jednemu, "najstraszniejszemu" potworowi w zasięgu)
 
     
wiolik
[Usunięty]

Wysłany: Sro 15 Mar, 2017   

Dziękuje za odpowiedzi :grin: ale mam jeszcze pytania bo ich nie rozumiem:
.Ogień.. ostatnio wiele kłopotów narobił ..
1. Jak się rozprzestrzenia to daje tylko 1 znacznik ognia czy do każdego ognia na planszy dodaje znacznik kolejny ?
2. gaszenie ognia.. Gaszę tylko wtedy jak znajduję się na polu z ogniem?
3. Gaszę jak mam np . dwa sukcesy dwa znaczniki z ogniem jak są w moim zasięgu czy tylko jak się bym przemieściła to gaszę dwa?
 
     
sirafin
[Usunięty]

Wysłany: Sro 15 Mar, 2017   

Ad. 1) W tym ogniu ludzie często dopatrują się jakiegoś podstępu, słyszałem to pytanie już wiele razy :D Tylko jeden znacznik na turę. Po prostu. Bez ukrytych haczyków.

Ad. 2 i 3) Liczba uzyskanych sukcesów to liczba żetonów ognia, które można usunąć. Żeby zdjąć żeton, trzeba być na polu z żetonem. W większości przypadków ugasimy max 3 pola, nawet jeśli sukcesów wypadnie więcej, bo po prostu nie będziemy mieli więcej akcji, żeby ruszać się dalej.
- 1 akcja: gaszenie (3 sukcesy = mogę w tej turze zgasić 3 ognie) -> jeśli stoję na polu z ogniem to jeden zdejmuję.
- 2 akcja: ruch -> przesuwam się o 2 pola, zdejmując z nich dwa kolejne żetony ognia.
 
     
wiolik
[Usunięty]

Wysłany: Sro 15 Mar, 2017   

o i to wiele wyjaśnia :grin:
A jak chodzi o obrażenia z ogniem to jeżeli jestem na polu obok ognia ale się rozprzestrzenia i trafia w tym momencie na mnie to dostaje obrażenie ?
 
     
wiolik
[Usunięty]

Wysłany: Sro 15 Mar, 2017   

pewnie banalne pytanie ale i to budziło wątpliwości..
czy jak się dostaję kartę obłąkany i jest np. dwoje graczy to wybiera się z rewersem 1+ czy 2+?
 
     
sirafin
[Usunięty]

Wysłany: Sro 15 Mar, 2017   

wiolik napisał/a:
o i to wiele wyjaśnia :grin:
A jak chodzi o obrażenia z ogniem to jeżeli jestem na polu obok ognia ale się rozprzestrzenia i trafia w tym momencie na mnie to dostaje obrażenie ?
Nie. Obrażenia dostaniesz, jeśli postanowisz tam zostać i wykonać jakąś akcję.
wiolik napisał/a:
pewnie banalne pytanie ale i to budziło wątpliwości..
czy jak się dostaję kartę obłąkany i jest np. dwoje graczy to wybiera się z rewersem 1+ czy 2+?
I jedne i drugie spełniają warunek (+1 = przynajmniej jeden gracz; +2 = przynajmniej dwóch graczy).
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.19 sekundy. Zapytań do SQL: 14