galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Nowy gracz - kilka pytań na start
Autor Wiadomość
matricks
[Usunięty]

Wysłany: Wto 27 Wrz, 2016   Nowy gracz - kilka pytań na start

Witam.

Mam zamiar w niedalekiej przyszłości zakupić podstawkę do gry WP LCG typowo do gry tylko solo czy takie coś ma sens? Jeśli tak to jakie po podstawce powinienem zakupić dodatki? Wydaje mi się że byłbym w stanie wydać na to jakieś 100/150zł co dwa miesiące.. Zastanawiałem się nad kupnem Warhammer Quest Card Game ale z racji iż nie wyjdą do niego żadne dodatki postanowiłem spróbować z Władcą Pierścieni
 
     
Gregory
[Usunięty]

Wysłany: Wto 27 Wrz, 2016   

Witaj !

IMHO granie tylko solo w WP LCG ma jak najbardziej sens. Co prawda istnieją scenariusze takie jak Ucieczka z Dol Guldur które są trudniejsze w grze tylko dla jednego gracza ale nic nie stoi na przeszkodzie by zagrać np. dwiema taliami naraz :)

Co do dodatków, osobiście próbuję kupować je według kolejności wydania (Cykl Mrocznej Puszczy, potem Khazad-Dum, cykl Dwarrowdelf itd.). Gdybyś ewentualnie chciał kupować je w innym szyku polecam ten oto poradnik:

https://talesfromthecards.wordpress.com/2013/09/13/new-player-buying-guide/
 
     
matricks
[Usunięty]

Wysłany: Wto 27 Wrz, 2016   

Ok dzięki :D chyba zakupię na razie podstawkę a potem wg kolejności wydania i tu kolejne pytanie czy mógłbyś mi napisać jak one wychodziły po kolei? i zauważyłem że jednego dodatku już nie ma w sklepie tego Khazad-Dum... Czy pomijając go będzie jakaś wielka strata dla mnie?
 
     
Cread
[Usunięty]

Wysłany: Wto 27 Wrz, 2016   

Hej, fajnie że kolejny gracz dochodzi :) mała rada - korzystaj z opcji szukaj. Tematów o kolejności dodatków trochę powstało, albo przynajmniej wątków.
Dwa - na stronie galakty są informacje, że to rozszerzenie płynie.
 
     
GedoThagirion
[Usunięty]

Wysłany: Wto 27 Wrz, 2016   

Na szczęście dodruk Khazad Dum już do nas płynie: http://galakta.pl/plany-w...wnicze-dodruki/

Jest on o tyle znaczący, że jest wymaganym dla całego cyklu Dwarrowdelf - 6 małych zestawów: http://galakta.pl/gry/gry...kl-dwarrowdelf/
Nie wiem jak z ich dostępnością, bo to drugi cykl z wydanych.
Podobnie działają wszystkie duże zestawy nie będące "Rozszerzeniem Sagą". Stanowią wprowadzenie do danego cyklu 6 małych zestawów.
Przy czym same w sobie oczywiście stanowią pełnowartościowy produkt.

A Khazad-Dum jest podwójnie znaczący, jeśli ktoś lubi krasnoludy, bo kart z nimi związanymi jest tam naprawdę mnóstwo.

Miłego grania! :)
I nie przejmuj się jeśli na początku będzie trudno (bo będzie)!
Zawsze możesz też spróbować wariantu łatwego, aby trochę grę ograć. :)
 
     
Cread
[Usunięty]

Wysłany: Wto 27 Wrz, 2016   

Daleko nie trzeba było szukać...
wątek
 
     
matricks
[Usunięty]

Wysłany: Wto 27 Wrz, 2016   

Ok dziękuje za odpowiedzi :D kiedyś już grałem w Lotra ale to było już daaawno temu i ilustracje z tamtych kart pokazywały postacie z filmów ale też rozgrywka polegała na wyprawie postaciami :) Zamówiłem już zestaw podstawowy więc mam nadzieję na wiele godzin rozrywki ale mam kolejny pytanie czy zamiast kupować np. duży dodatek + te małe do niego mógłbym skupić się tylko na dużych dodatkach?
 
     
Cread
[Usunięty]

Wysłany: Wto 27 Wrz, 2016   

Tak, wybór należy do ciebie.
 
     
Radziol88
[Usunięty]

Wysłany: Sro 28 Wrz, 2016   

Możesz, ale weź pod uwagę, że wydasz trochę kasy niepotrzebnie, bo duże dodatki mają część kart tylko do użycia w powiązanych małych dodatkach.
Jak chcesz się skupić na dużych, to chyba najlepiej sagi (Hobbit i Władca Pierścieni).
 
     
matricks
[Usunięty]

Wysłany: Sro 28 Wrz, 2016   

Czyli lepiej kupić duży dodatek potem dokupywać małe czy na odwrót? Trochę jest tych dodatków i troszkę mi to komplikuje co kiedy kupić i w jakiej kolejności żeby miało jakiś sens
 
     
Radziol88
[Usunięty]

Wysłany: Sro 28 Wrz, 2016   

Masz dwie główne linie: sagi (Hobbit i WP) oraz zwykłe dodatki.
Hobbit to 2 duże dodatki i nie trzeba mieć nic więcej.
WP to 6 (jeszcze nieukończone) i j.w.

Zwykłe dodatki wydawane są na zasadzie najpierw duży, a potem do niego 6 małych (gdzie dla pierwszej serii małych bazą jest core) i taki zestaw stanowi pewną całość. Kupienie samego dużego, to trochę kasy w błoto, bo część kart jest tylko dla małych dodatków. Nie da się z kolei grać scenariuszy z małych bez kart z dużego dodatku.

Kupowanie wszystkiego naraz to spory problem.

Można pójść w same sagi (nie jestem pewien jak wtedy z poziomem trudności) zwłaszcza jak komuś zależy na książkowych historiach.

Jak chcesz któryś z klasycznych, to jak dla mnie najlepiej skompletować cały jeden cykl.
 
     
Zawojak
[Usunięty]

Wysłany: Sro 28 Wrz, 2016   

Ja polecałbym tak jak ja zrobiłem na początku, czyli: duże dodatki - Hobbit: Górą i Dołem, oraz Czarni Jeźdźcy; następnie kupiłem duży dodatek Khazad-dum + małe dodatki: Powrót do Mrocznej Puszczy, Kamienne podstawy ziemi oraz Czatownik. Potem sam będziesz wiedział co i jak.

Oczywiście to co napisałem nie jest w kolejności chronologicznej, gdyż skupiałem się przede wszystkim na zdobyciu dobrych kart, ale to wcale nie umniejsza zabawy i nie przeszkadza w rozgrywce.
 
     
Sigismond
[Usunięty]

Wysłany: Czw 29 Wrz, 2016   

Spory problem, bo jest tego naprawdę dużo.
Dodatkowo drugi mały dodatek z pierwszego cyklu jest niedostępny... Więc trudno nawet iść po kolei.
Ja kieruję się po prostu sercem - co mi się podoba to kupuję i Tobie polecam tak samo, z zastrzeżeniem, że z małych dodatków nie skorzystasz, jeśli nie masz dużego dotyczącego tego cyklu (chociaż zawsze możesz kupić dla jakiejś karty gracza, o której marzysz, np. bohater Elrond, ale jest to opcja mniej ekonomiczna, bo nie korzystasz w całości z dodatku, bo scenariusz wymaga kart z dodatku dużego dotyczącego tego cyklu).
 
     
Wacho
[Usunięty]

Wysłany: Czw 29 Wrz, 2016   

Rozwiewając Twoje wątpliwości - odnośnie gry solo - ja od początku gram w WP solo i cały czas nie mam dość :-) a tak na poważnie, gra solo jest czasami niemiłosiernie trudna (możesz korzystać z ułatwień w trybie light) ale daje bardzo dużo satysfakcji - polecam!

Co do zestawów - proponuję "rozegrać się" w podstawkę + cykl lub dwa a dopiero potem sięgnąć po Hobbita i Sagę - będzie lepiej smakowało...
 
     
matricks
[Usunięty]

Wysłany: Sob 01 Paź, 2016   

Mam już grę :D i podczas rozgrywki nasunęło mi się pytanie.

Otóż grałem czerwonymi i w fazie wyprawy (ta przygoda z pająkami) miałem aktywny jeden obszar z zagrożeniem 3 i w fazie przeciwności wylosowałem ten sam obszar. Czy w grze pozostają wtedy dwa te same obszary? Czy powinienem jeden z nich odrzucić bo jeśli w strefie przeciwności są dwa różne obszary o sumie np. 4 to nie mam żadnych szans przejść tej wyprawy skoro moi bohaterowie mają w sumie 4 do wypraw. Gram solo jedną talią. I to samo czy jeśli w przeciwnościach są dwa te same obszary to czy ich poziom zagrożenia się sumuje?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.09 sekundy. Zapytań do SQL: 13