galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
PROBLEM Z OBSZARAMI
Autor Wiadomość
Marceli
[Usunięty]

Wysłany: Czw 06 Paź, 2016   PROBLEM Z OBSZARAMI

Być może czegoś nie doczytałem lub nie rozumiem ale mam spory problem z nadmiarem kart obszarów w Strefie Przeciwności.
Tzn. Jeżeli mam już jeden obszar aktywny (i nie daj losie trudny do wykonania) a w Strefie Przeciwności pojawiają się dwa kolejne to wydaje mi się, że jestem udupiony.
Tak ma być?
Ani tych obszarów nie ma jak pokonać bo to nie potwory. A razem dwa obszary dają zaporę przeciwko wyprawom której raczej nie ma jak przeskoczyć.
A może jest jakiś przepis głoszący, że w Strefie Przeciwności może być tylko jeden obszar?
A może jest na to względnie prosta strategia na którą nie wpadłem?
Albo co???

Jak to jest? Pomocy upraszam!
 
     
maclis
[Usunięty]

Wysłany: Czw 06 Paź, 2016   

W strefie przeciwności może być dowolna liczba obszarów. Czasami faktycznie zbiera się ich dużo. Staraj się co turę przechodzić jeden obszar, to się nie zablokujesz.
 
     
matricks
[Usunięty]

Wysłany: Czw 06 Paź, 2016   

Mam niestety ten sam ból... Dlatego biorę tą bohaterkę co ma 4 siły woli i praktycznie każdy obszar jest wstanie przejść od razu :)
 
     
Gregory
[Usunięty]

Wysłany: Czw 06 Paź, 2016   

Jeśli masz problem z dużą ilością obszarów są karty które mogą temu zaradzić:

W samym Core Secie znam kilka opcji:

- Zwiadowca ze Śnieżnego Potoku -----> Idealny do ściągania lokacji 'Brunatne Pola' jeśli mamy ją w strefie przeciwności + lokację której nie możemy wyczyścić w podróży
- Zwiadowca z Północy -------> Robi to samo co ten pierwszy tylko że co turę gdy jest przydzielony do wyprawy i do tego na każdą lokację w strefie przeciwności.
- Przewodnik z Lorien -----> Pomaga szybciej wyczyścić aktywny obszar
- Legolas + Ostrze Gondolinu ------ > 3 żetony na lokację/ kartę wyprawy za każdego zabitego wroga

Ponadto jest jeszcze Podróżniczka z Zachodniego Gościńca z dodatku 'Powrót do Mrocznej Puszczy' która pozwala zamienić aktywny obszar z dowolnym innym w strefie przeciwności.

To tak na szybko od nooba :) Może bardziej doświadczeni gracze znają jeszcze jakieś inne karty/zagrania ;)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.08 sekundy. Zapytań do SQL: 13