galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Poziomy trudności
Autor Wiadomość
Maciug
[Usunięty]

Wysłany: Czw 03 Lis, 2016   Poziomy trudności

Mam wrażenie że poziomy trudności poszczególnych scenariuszy nadrukowane na instrukcjach to czysta fikcja. Nagminnie scenariusz, który ma niski poziom trudności okazywał się być przy różnym doborze talii koszmarnie trudny, a ten z wyższym poziomem trudności dużo prostszy.
Mam wrażenie że twórcy scenariuszy losowo przydzielają numerki z poziomami trudności przy poszczególnych scenariuszach bo w żaden sposób w mojej opinii nie odzwierciedlają one stanu faktycznego.
Co wy o tym sądzicie?
 
     
Fred
[Usunięty]

Wysłany: Czw 03 Lis, 2016   

Nie od dziś wiadomo, że twórcy niezbyt trafnie oddali poziomy trudności do scenariuszy.
Ale trzeba zauważyć też, iż są one "w miarę" przystające w momencie, gdy grają dwie osoby. Całkiem inne odczucia są przy grze solo, gdzie niektóre ze scenariuszy są wtedy trudniejsze, a niektóre łatwiejsze. To samo dotyczy gier 3-4 osobowych.
 
     
maclis
[Usunięty]

Wysłany: Czw 10 Lis, 2016   

Te poziomy trudności to totalna porażka. Choć najbliższe prawdy są w grze we 2. Najśmieszniejsze są Mroki Morii o poziomie trudności 7, który powinien de facto być max.2 . W podstawce tylko pierwszy scenariusz ma dobrze odwzorowany Poziom trudności (Dol Guldur powinno mieć oczko wyżej). W CMP dobrze odwzorowany jest tylko 1 i 6 dodatek. Dobrze, iż w Sagach nie stawiali poziomów trudności.
 
     
sandramaj
[Usunięty]

Wysłany: Pią 02 Lut, 2018   

Ogólnie to jest całkiem spoko
 
     
sonofthewild
[Usunięty]

Wysłany: Pon 12 Lut, 2018   

Społeczność weryfikuje te poziomy: swoje punktacje przyznaje niezależnie FFG community, COTR, Beorn ... ;)
na BGG widziałem kiedyś xls z listą scenariuszy gdzie obok kolumny z oficjalnym Diff była też kolumna z community diff.
 
     
inzkulozik2
[Usunięty]

Wysłany: Pon 12 Lut, 2018   

http://lotr-lcg-quest-companion.com/home.html - tutaj można przydzielić własną ocenę scenariuszom
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.09 sekundy. Zapytań do SQL: 13