galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Rozgrywka na 4 graczy
Autor Wiadomość
Fes
[Usunięty]

Wysłany: Pią 04 Lis, 2016   Rozgrywka na 4 graczy

Właśnie na urodziny dostałem podstawkę ale mój team liczy 4 graczy i teraz stoję przed dylematem czy kupować jeszcze jedną podstawkę i duplikować karty czy może kupić dodatki? Które wg was jest lepszym rozwiązaniem i dlaczego?
 
     
wojo
[Usunięty]

Wysłany: Pią 04 Lis, 2016   

Myślę że najpierw warto sprawdzić grę. Jedyne co będzie Wam potrzeba aby zagrać w 4 osoby to sposób notowania punktów zagrożenia dwóch z graczy (w podstawce są tylko 2 liczniki).

Jak pogracie w scenariusze z podstawki to wtedy będziecie bardziej świadomie decydować czy wolicie jeszcze jedną podstawkę czy dodatki (czy jednak gra może nie jest dla Was).
 
     
Maciug
[Usunięty]

Wysłany: Nie 06 Lis, 2016   

Zadzam się z przedmówcą. Najpierw sprawdźcie czy wam gra pasuje. Jeżeli chodzi o moje zdanie to po podstawce kolej na dodatki, a na początek polecam khazad dum.
 
     
Fes
[Usunięty]

Wysłany: Nie 06 Lis, 2016   

Bardzo wam dziękuję za pomoc :)
 
     
Fred
[Usunięty]

Wysłany: Pon 07 Lis, 2016   

Podzielcie się sferami (dla każdego po jednej).
Każdy niech zagra 30-kartową talią gracza.
Dwóch niech w inny sposób notuje swoje zagrożenie.

Wg mnie lepiej pójść w kolejne dodatki, a gdy gra wciągnie można ewentualnie dokupić drugi (trzeci :razz: ) Core Set.
Ja dodatki kupuję chronologicznie, tak jak wychodziły, bo i tak chcę mieć wszystkie. Mi to bardzo pasuje. Ale jak ktoś nie zamierza się na komplet, bo aktualnie sięga to już, jeżeli się nie mylę ponad 3k :razz: , to można wybrane duże rozszerzenia.

Tak a propos, ciekawe ile finalnie tego będzie? Jaki koszt się uzbiera :mrgreen:
 
     
Maciug
[Usunięty]

Wysłany: Pon 07 Lis, 2016   

Ja posiadam niezliczona ilość dodatków, gramy najczęściej w 2 osoby, ale zdarza się też zagrać bez żadnego problemu w 3 i 4 osoby, a mam tylko jedną podstawkę, a druga według mnie jest całkowicie zbędna.
 
     
Zawojak
[Usunięty]

Wysłany: Pon 07 Lis, 2016   

Fred napisał:
Cytat:
Tak a propos, ciekawe ile finalnie tego będzie? Jaki koszt się uzbiera :mrgreen:


Ja tam bym wolał nie wiedzieć, bo okaże się jeszcze, że mogłem kupić samochód :mrgreen: . Chociaż... wszelaka twórczość związana z prof. Tolkienem jest warta tych pieniędzy :twisted:
 
     
Fes
[Usunięty]

Wysłany: Pon 07 Lis, 2016   

Jestem po pierwszych dwóch przygodach z podstawki, każdy z graczy grał oddzielnym kolorem i wszystkimi kartami z podstawki (odpuściliśmy deckbulding aby poznać zasady).

Wyszło bardzo przyjemnie i mam odczucia iż drugiej podstawki nie potrzebuję, tylko dodatki aby bardziej się cieszyć grą. Mam wrażenie że zbudowanie dobrych tali na 4 graczy spowoduje że gra będzie za łatwa a do tego posłużyła by kolejna podstawka.
 
     
wojo
[Usunięty]

Wysłany: Wto 22 Lis, 2016   

Tak początkowe przygody (podstawka+pierwszy cykl) były niezbyt dobrze testowane przez FFG i obowiązywała w nich reguła im więcej graczy tym łatwiej. Natomiast później (i w kilku przypadkach wcześniejszych scenariuszy) są scenariusze które będą znacznie trudniejsze w większym gronie.
 
     
Fes
[Usunięty]

Wysłany: Wto 22 Lis, 2016   

Testujemy w tym momencie podstawkę i dodatki po kolei. Chwilowo jest łatwo ale są momenty kiedy jest gorąco.

Zostały nam 2 przygody z pierwszej serii potem bierzemy się za pierwszy duży dodatek.
 
     
sandramaj
[Usunięty]

Wysłany: Pią 02 Lut, 2018   

estem po pierwszych dwóch przygodach z podstawki, każdy z graczy grał oddzielnym kolorem i wszystkimi kartami z podstawki (odpuściliśmy deckbulding aby poznać zasady).
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.13 sekundy. Zapytań do SQL: 13