galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Michal
Pon 08 Sty, 2018
ROK 2017 - Plany wydawnicze - odpowiedzi na Wasze pytania
Autor Wiadomość
Michal
Galakta


Dołączył: 11 Gru 2010
Posty: 395
Wysłany: Pon 02 Sty, 2017   ROK 2017 - Plany wydawnicze - odpowiedzi na Wasze pytania

Witam serdecznie wszystkich w nowym, 2017 roku! Jak wiadomo nowy rok zasługuje na nowy temat poświęcony naszym planom wydawniczym, a więc oto i on!

Na początek kilka słów na temat tego wątku, przeznaczonych głównie dla osób, które jeszcze wcześniej nie gościły w jego wcześniejszym wcieleniu:

1) Temat ten jest poświęcony na Wasze ewentualne pytania oraz nasze odpowiedzi związane z naszymi planami wydawniczymi na 2017 r.

2) Poświęcony jest grom w polskiej wersji językowej, wydanym przez naszą firmę (w końcu nie nam mówić o planach innych :) )

3) Od razu chciałem Was prosić o pewną dozę wyrozumiałości, ponieważ nie na wszystkie pytania będziemy mogli odpowiedzieć (i to z różnych względów, czasami są to m.in. ograniczenia licencyjne). Jednak wszelkimi informacjami dzielimy się, kiedy możemy

Wprowadzony 2 lata temu tryb odpowiedzi w pierwszy poniedziałek miesiąca sprawdza się całkiem dobrze, dlatego w tym roku będziemy kontynuować tę tradycję, dzięki czemu będziecie mogli regularne otrzymywać odpowiedzi na nurtujące Was kwestie.

Jednocześnie przypominam, że na naszej stronie www dostępne są zakładki Nowości oraz Dodruki, w których od ręki możecie sprawdzić kiedy poszczególne tytuły będą dostępne. Strony te są aktualizowane na bieżąco, dlatego czasami nasze odpowiedzi w tym wątku będą pokrywały się z tym, co możecie znaleźć właśnie tam.

Tyle spraw technicznych. Jeszcze dziś w temacie tym znajdzie się post z odpowiedziami na pytania, które zadaliście po ostatniej, grudniowej aktualizacji.
_________________
Galakta na Facebooku
 
     
Michal
Galakta


Dołączył: 11 Gru 2010
Posty: 395
Wysłany: Pon 02 Sty, 2017   

Wstęp już był, dlatego od razu przechodzimy do meritum:

GRY PLANSZOWE
Descent - Wędrówki w Mroku
Spadkobiercy Krwi - Książka ta, to jest coś pośredniego, bo nie jest to normalna gra, ani nie jest to DnŻ. Ma to swoje zalety, jak i wady. Obecnie czekamy na informację z drukarni, kiedy możemy drukować i ruszamy z produkcją. Dlatego powinien to być pierwszy tegoroczny dodatek do Descenta!

Dodatki pudełkowe - Dodatki w tym wypadku wydajemy w kolejności takiej, w jakiej FFG planuje druki międzynarodowe. Dlatego też The Chains that Rust będą przed Mgłami Bilehall.

Aplikacja - tutaj niestety wiele się nie zmieniło i mogę wręcz zacytować swoją odpowiedź sprzed miesiąca:

Cytat:
Cały czas czekamy na materiały do opracowania wersji PL. Mieliśmy je dostać kilka tygodni temu, pytaliśmy co się z nimi dzieje i na razie nie mamy w tej kwestii odzewu.


Co się zaś tyczy kwestii płatnych dodatkowych scenariuszy, to odpowiem podobnie jak w kwestii aplikacji do Posiadłości Szaleństwa 2.0: z racji tego, że za stronę programistyczną całego przedsięwzięcia odpowiada FFG to nie jesteśmy w stanie podać 100% odpowiedzi na pytanie odnośnie do aplikacji. Jednak z własnego doświadczenia oraz widząc jak to jest zrobione w innych aplikacjach (m.in. BattleLore od FFG), to zakup w aplikacji jest łączony z kontem (AppStore, PlayStore czy Steam) i podobnie jak w przypadku innych gier w momencie reinstalacji trzeba (a czasem nawet nie) kliknąć odpowiednik "restore purchases" i wszystko, co zakupiło się na danej platformie, zostaje przywrócone.

Horror w Arkham (gra planszowa)
Mgły nad Kingsport - Na razie nie ma planów międzynarodowego druku tego rozszerzenia, a bez nich nie ma możliwości dodruku wersji PL. Dlatego jeśli ktoś zastanawia się nad zakupem, to polecałbym nie czekać zbyt długo.

Imperium Atakuje
Greedo, Inkwizytor, Obi-wan oraz inne paczki bohaterów - będą. Czekamy na potwierdzenie z fabryki, ponieważ przynajmniej cześć z tych pozycji powinna już być gotowa do podróży po bezmiarze oceanów.

Kosmiczne spotkania
Na dodatki do tej gry zapatrujemy się tak samo, jak na dodatki do innych gier :) Jak już wielokrotnie wspominałem, wydając grę podstawową nigdy nie zakładamy, że nie wydamy dodatków - wręcz odwrotnie - z góry zakładamy, że będziemy przygotowywać dodatki, jeśli będzie taka możliwość (druk międzynarodowy) oraz zainteresowanie graczy nie będzie tak małe, że byłoby to kompletnie nieuzasadnione.
Wiedząc jednak jaką grą są Kosmiczne Spotkania oraz jak wielka jest jej popularność, w tym wypadku powinno być dobrze :)

New Angeles
Tak, planujemy przygotować tę grę w wersji PL.

Posiadłość Szaleństwa 2.0
Dodatki z elementami I edycji - Na razie nie mam żadnych nowych informacji w ich kwestii.

Za progiem - Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, dodatek powinien trafić do sklepów w II kwartale 2017 roku.

Scenariusz do aplikacji - Czekamy na materiały.

Poprawki aplikacji są nanoszone przez nas do dokumentu źródłowego na bieżąco, dzięki czemu przy jakiejkolwiek aktualizacji po stronie FFG powinny być one zawarte w najnowszej wersji oprogramowania. Dlatego niewykluczone jest, że w momencie pisania tych słów na Waszych urządzeniach już znajduje się zaktualizowana wersja :)

Runewars
Banners of War - Niestety nadal nie ma planów międzynarodowego druku tego rozszerzenia.

Znak Starszych Bogów
Dodruk Zestawu podstawowego i Nieznanych Sił są zamówione i powinny pojawić się w I połowie roku (celowo powiększam zakres, liczymy jednak, że dotrą do nas dużo szybciej).

Omens of the Deep
Nasz standardowy tekst o mackach to "macki są u nas silne" i oznacza, że nie ma się co obawiać o dany tytuł w wersji PL. W przypadku Omens of the Deep oznacza to, że dodatek będzie najpewniej w okolicy początku wakacji.

GRY KARCIANE
Horror w Arkham LCG
Carnevale of Horrors, Curse of Rougarou - Chcemy przygotować oba te dodatki i mamy mieć zapewnioną taką możliwość. Jednak po ostatnich, kolejnych już problemach z Drukiem na Żądanie wolałbym nie podawać nawet przybliżonych dat, dopóki nie zostaną one na 100% potwierdzone przez FFG. Z racji tego, że wiemy, że Horror w Arkham LCG spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem z Waszej strony zrobimy co w naszej mocy, aby dodatki te pojawiły się jak najszybciej.

Dziedzictwo Dunwich, czyli pierwsze duże rozszerzenie do gry, powinno pojawić się u nas na przełomie stycznia i lutego.

Władca Pierścieni LCG
Brakujące małe paczki będziemy chcieli przygotować w postaci DnŻ. Czekamy tylko na informację z FFG, jak mają wyglądać zmiany mające na celu zmniejszenie występujących obecnie opóźnień produkcyjnych.

DRUK NA ŻĄDANIE
Obecna fala
Pozwolę sobie oszczędzić pisania Wam ile razy w ostatnich tygodniach otrzymaliśmy informację w stylu "miało być dziś, ale będzie za tydzień bo X". Ostatnia wiadomość jest taka, że nasze produkty są wydrukowane, ale chyba nie wszystkie. Chcemy ostatecznie ustalić jak jest, kiedy ewentualnie zostaną doprodukowane pozostałe produkty i organizujemy transport. Trzymajcie kciuki, aby było to jak najszybciej!

Kolejna fala
Obecnie nie ma możliwości zmiany trybu gromadzenia zamówień, ponieważ opóźnienia w dostawie poprzednich fal wynikają ze strony FFG.
Gdybyśmy zdecydowali się na rozwiązanie zaproponowane przez jednego z Was (Nie można na początku roku raz w miesiącu zbierać zamówień, a potem czekać cały rok na ich realizację?) to nie pomoże to w przyspieszeniu realizacji zamówień, a do tego podnosi ryzyko opóźnienia produkcji dodatków wcześniej już zamówionych.
Dlatego też, dopóki cykl produkcyjny FFG nie ulegnie zmianie i nie zostanie zażegnany problem opóźnień w realizacji naszych zamówień, zamówienia na kolejną falę DnŻ będziemy zbierać dopiero po otrzymaniu i wysłaniu do Was zamówień z poprzedniej fali.

INNE
Umowy licencyjne naszych partnerów nie mogą być publicznie komentowane, dopóki sam partner niczego nie ogłosi. Możemy jednak powiedzieć nieoficjalnie, że plotkom nie zawsze należy wierzyć ;)
_________________
Galakta na Facebooku
 
     
Lovecrusader 

Wiek: 29
Dołączył: 26 Lut 2016
Posty: 16
Wysłany: Pon 02 Sty, 2017   

Jakieś wieści co do Eldritch Horror: Dreamlands?
 
     
Berni77 


Wiek: 42
Dołączył: 28 Lut 2013
Posty: 191
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 02 Sty, 2017   

Macie w planach na ten rok wydać cokolwiek do Runebound 3ed? :P
 
     
Bludgeon 


Dołączył: 20 Wrz 2015
Posty: 358
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon 02 Sty, 2017   

Czy jest jakakolwiek szansa na Vast po polsku?
 
     
costi

Dołączył: 02 Sty 2016
Posty: 77
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 02 Sty, 2017   

Kiedy można się spodziewać dodatku do XCOM w wersji PL?
 
     
notacylon

Dołączył: 14 Lis 2016
Posty: 21
Wysłany: Pon 02 Sty, 2017   

Wydawnictwo napisał/a:
Battlestar Galactica
Czekamy na informację o dodrukach. Na razie nic nie jest zamówione/zlecone, dlatego trudno mi określić, kiedy ewentualnie brakujące dodatki powrócą do sprzedaży.

Właściwie to chciałbym raczej wiedzieć "czy" niż "kiedy", bo może na przykład temat BSG jest dla wydawnictwa zamknięty i nie przewidujecie już dodruków w ogóle (a wtedy zostałoby tylko polować na używane). Nie mam za bardzo obrazu jak to jest dla was opłacalne itp.

Na stronie FFG widzę informację, że Exodus oczekuje na dodruk, co przynajmniej wskazuje plany na dodruk oryginału. Pytanie jak te informacje o dodrukach na ich stronie mają się do planów dodruków międzynarodowych? Są wykonywane równolegle, czy międzynarodowe to zupełnie inna kwestia?
 
     
Szaweł 

Wiek: 38
Dołączył: 09 Paź 2013
Posty: 121
Skąd: Gdynia/Warszawa
Wysłany: Sro 04 Sty, 2017   

Wkrótce szykują się dodruki dodatków do Twilight Imperium, czy istnieje jakakolwiek, najmniejsza nawet szansa, że doczekamy się polonizacji TI?
 
     
Pan P 

Dołączył: 09 Mar 2006
Posty: 52
Skąd: Szczecin - pomorzany
Wysłany: Sro 04 Sty, 2017   

W nowym roku chciałem powrócić do tematu czy planujecie/rozważacie polską edycję gry Mythos Tales wydawnictwa 8th summit ?

https://boardgamegeek.com/boardgame/126100/mythos-tales

https://8thsummit.net/mythos-tales/
_________________
Blood Bowl, Cytadela, Władca Pierścieni LCG, Wings of War, Arkham Horror LCG PL
 
     
psborsuk 

Wiek: 40
Dołączył: 21 Lis 2011
Posty: 223
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw 05 Sty, 2017   

Michal napisał/a:

DRUK NA ŻĄDANIE
Obecna fala
Pozwolę sobie oszczędzić pisania Wam ile razy w ostatnich tygodniach otrzymaliśmy informację w stylu "miało być dziś, ale będzie za tydzień bo X". Ostatnia wiadomość jest taka, że nasze produkty są wydrukowane, ale chyba nie wszystkie. Chcemy ostatecznie ustalić jak jest, kiedy ewentualnie zostaną doprodukowane pozostałe produkty i organizujemy transport. Trzymajcie kciuki, aby było to jak najszybciej!

Czy w tym zawiera się również zestaw Fellowship 2016 do WP:LCG? :smile:
_________________
Karty WP LCG na zbyciu:
http://psbwar.blogspot.co...rt-na.html#more
 
     
groan 


Wiek: 48
Dołączył: 29 Sty 2011
Posty: 58
Skąd: Elbląg
Wysłany: Czw 05 Sty, 2017   

Michal napisał/a:

Descent - Wędrówki w Mroku
Spadkobiercy Krwi - Książka ta, to jest coś pośredniego, bo nie jest to normalna gra, ani nie jest to DnŻ. Ma to swoje zalety, jak i wady. Obecnie czekamy na informację z drukarni, kiedy możemy drukować i ruszamy z produkcją. Dlatego powinien to być pierwszy tegoroczny dodatek do Descenta!

Czy została już podjęta decyzja czy będzie to twarda oprawa czy miękka?
 
 
     
Sparkman

Dołączył: 08 Sty 2017
Posty: 2
Wysłany: Pon 09 Sty, 2017   

Kiedy będzie się można spodziewać wydania dodatków do Runebounda 3 edycji :smile: ?
 
     
c08mk

Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 122
Wysłany: Wto 17 Sty, 2017   

Descent - jakieś informacje o appce? Wygląda na to, że FFG w tym kierunku zaczyna rozwijać grę. Ostatnio nie zapowiadają żadnych druków tylko same app-kampanie.

Co do druków to czekamy na dalsze dodatki PL :)
 
     
piotrus202

Dołączył: 29 Maj 2016
Posty: 10
Wysłany: Wto 17 Sty, 2017   

A czy przypadkiem The Chains that Rust nie jest uzupelnieniem do Mgieł Bilehall. ????
 
     
komiks 

Wiek: 32
Dołączył: 29 Mar 2015
Posty: 4
Skąd: Kraków
Wysłany: Sro 18 Sty, 2017   

Galakto, kiedy możemy się spodziewać nowego dodatku do Eldritch Horror : Dreamlands?
Macki są silne to wiem- czy trzeba będzie czekać na dodruk międzynarodowy?

Pozdrawiam!
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.11 sekundy. Zapytań do SQL: 14