galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy ta gra jest dla mnie?
Autor Wiadomość
Szpanerski
[Usunięty]

Wysłany: Nie 02 Kwi, 2017   Czy ta gra jest dla mnie?

Witam. Zastanawiam się nad kupnem Wladcy LCG i mam kilka pytań. Grać będę raczej w 2 osobowym gronie i chcielibyśmy już podstawka zanim nabedziemy dodatki. Czy w przypadku Władcy jest to mozliwe?

Widziałem też ze w podstawce jest 6 scenariuszy - jak to się ma do regrywalnosci? Czy po przejściu wszystkich nadal można cieszyć się gra? Czy będzie już jakby odczuwalna powtórka z rozrywki?

W skrócie: czy jeśli chciałbym karcianke, która zawsze będzie dawać taką samą radość z rozgrywki (bez poczucia ze znowu robię to samo) a dodatki będą równomiernie wprowadzać jeszcze więcej wariantów to gra dla mnie? Czy to typowa gra gdzie aby w pełni się nią cieszyć powinienem dokupić większość dodatków a po przejściu każdej misji zostaje mi od Nowa robić to samo w każdej rozgrywce?

Dodatkom nie mówię nie. Pewnie jak gra mnie się spodoba to zainwestuje w dodatki. Ale interesuje mnie czy każdy z nich urozmaica jakby całą rozgrywkę czy bardziej podchodzi pod konkretną frakcje i aby każda była równie dobra muszę dokupić kolejne?
 
     
Maciug
[Usunięty]

Wysłany: Wto 04 Kwi, 2017   

Siemasz : )

* O ile można we władcę grać od 1 do 4 osób, to w mojej opinii najprzyjemniej gra się w dwie osoby

* W podstawce są 3 scenariusze. Można grać w nie wielokrotnie, różnymi kombinacjami bohaterów i kart. Wystarczająca kombinacja, ale jak bardzo spodoba ci się gra to na dłuższa metę wymagane są dodatki. (mały dodatek daje jeden scenariusz, plus bohater i karty gracza do wtasowania, duży dodatek to 3 scenariusze i więcej bohaterów i kart gracza)

* Za każdym razem gdy będziesz przechodzić jakiś scenariusz to będzie on delikatnie inny, dodatkowo będzie on jeszcze bardziej zróżnicowany jeżeli będziesz zmieniał kombinacje bohaterów i kart, co sama podstawka już na taka kombinację pozwala.

* Zależy o jakim dodatku mówisz konkretnie. Podaj jakiś przykład a ja, albo ktoś inny coś ci o nim odpowie. Jeżeli o mnie chodzi to jako pierwszy dodatek polecam Khazad-Dum.
Same dodatki często wprowadzają jakieś urozmaicenia i dodają jakieś ciekawe mechanizmy.
Dodatki często skupiają się na jakiś frakcjach/rasach.
 
     
Zawojak
[Usunięty]

Wysłany: Wto 04 Kwi, 2017   

Nawet gdyby to można korzystać z fanowskich scenariuszy, których jest bardzo wiele. Część z nich znajdziesz tutaj: link . Uważam, że na początek gry są bardzo dobre.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.13 sekundy. Zapytań do SQL: 13