galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
PBF#133 - Pląsające jaszczury
Autor Wiadomość
lukipeki
[Usunięty]

Wysłany: Sro 07 Mar, 2018   

ech, uwzięli się na mnie :razz: zamiast zajac pusta twierdze to biją :razz:

Koniec, gratulacje dla Greya. W całej grze popełnił najmniej błędów. Też byłem blisko wygranej, ale popełniłem 3 kardynalne błędy(2 w ostatniej turze):
- brak ryzyka przy ataku Tyrella na Narrow Sea(jakbym rzucił Stannisa, to bym odzyskał wszystkie morza w bodajże 3 rundzie)
- brak najazdu w Bliźniakach w ost rundzie
- no i największy, znowu brak ryzyka na karcie przy ataku Martella na Reach. To ostatnie boli najbardziej, bo wystarczyło dać 2 i bym wygrał
 
     
Baldur
[Usunięty]

Wysłany: Sro 07 Mar, 2018   

Również dziękuję za grę, całkiem przyjemna partia :roll:

Wydaje mi się, że główne przyczyny mojego sukcesu to jednak:

a. bierna postawa Boltona w pierwszych rundach - choć nie wiem, w czym jego aktywność przeszkadzałby mnie, bo grając Boltonem sam starałbym się przede wszystkim pozbyć Baratheona ze swoich włości.

b. sojusz z Barą na rozmontowanie Boltona

c. złamanie "rozejmu" z Tyrellem w pierwszej rundzie. W zasadzie informacja od Tyrella, iż zamierza rzucić się na Lanniego i Barę od pierwszych rund, ułatwiła mi jego zdominowanie w moich rejonach. Co prawda kosztem oszustwa i złudnego cichego paktu przeciw Lanniemu, ale w końcu to Gra o Tron, któż tu nie knuje i nie zdradza ;) .

d. dogadanie się z Martellem na rozmontowanie Tyrella na południu. To było kilka akcji ustawionych na pozbycie się kilku kart i ułatwiło mi to znacznie przejęcie Oldtown a potem Highgarden.

e. Wypchnięcie Lanniego z mórz i zatrzymanie statków w porcie.

Tak to z grubsza zapamiętałem z mojej perspektywy.

Jak pisałem na początku - bardzo fajna rozgrywka, dziękuję wszystkim za udział i liczę na więcej podobnych partii :D . :twisted:
 
     
lukipeki
[Usunięty]

Wysłany: Sro 07 Mar, 2018   

Partia była rewelacyjna. Ale większość Tańców tak wygląda :lol:
Tutaj wygrywa się dyplomacją, bo każdy każdemu może napsuć krwi, i dużo namieszać(może z wyjątkiem linii Martell-Bolton)

Z mojej perspektywy, wyglądało to tak:
- jak najszybciej połączyć wojska ze stolicą, i przekonać Tyrella, żeby nie atakował Smoczej Skały
- potem skorzystać z dużego dostępu morskiego, nie pozwalać Boltonowi rozwinąć floty, i następnie go zjechać :grin:

Część z Tyrellem się udała o tyle, że zrezygnował z ataku w 1 rundzie
W 2 mielismy umowę, wg której pomagałem mu zająć ESS(miał mnie zaatakować w Końcu Burzy, rzuciłbym Stannisa i usunął wsparcie z Sea of Dorne). Ale olał ofertę :razz:
Był to jednak tylko kolejny przykład, jak bardzo Tyrellowi ta opcja się nie opłaca(inny jest np w 121). Wymaga to od niego zaangażowania na zbyt wielu frontach, i w sytuacji gdy Grey i Martell są dorbymi graczami, musi się to zemścić.

Później po ataku na Narrow Sea(skutecznym) podłożyłem się specjalnie Martellowi w Końcu Burzy,żeby zamknąć Tyrella na Skale, i w ten sposób zdobyłem Crackclaw i KL

Następnie, wyszedłem do Greya z propozycją rozebrania Boltona. Wiedziałem,że pójdzie łatwo, bo nie miał żadnych statków ani żetonów(przez konsekwentne palenie koronek). Czułem, że może na tym więcej zyskać niż ja, ale i tak się opłacało :grin:

Chętnie zagrałbym rewanż w tym samym składzie, jeśli jesteście chętni.
Proponowałbym zamienić kolejność wyboru rodów wg miejsc zajmowanych w tej rozgrywce(tzn ostatni wybiera pierwszy)
 
     
Baldur
[Usunięty]

Wysłany: Sro 07 Mar, 2018   

Jestem za rewanżem.
 
     
Horn-Varelius
[Usunięty]

Wysłany: Sro 07 Mar, 2018   

Zarówno rewanż jak i kolejność wyboru bardzo mi pasują.
 
     
Ril
[Usunięty]

Wysłany: Sro 07 Mar, 2018   

To ja też.
 
     
Baldur
[Usunięty]

Wysłany: Sro 07 Mar, 2018   

Jak rozstrzygnąć remis Boltona i Tyrella? Pod kątem tego, który ma wybierać pierwszy.
 
     
Ril
[Usunięty]

Wysłany: Sro 07 Mar, 2018   

Bolton był niżej w beczkach, więc wg mnie on zaczyna.
 
     
Baldur
[Usunięty]

Wysłany: Sro 07 Mar, 2018   

Ril napisał/a:
Bolton był niżej w beczkach, więc wg mnie on zaczyna.


Prawda! Zapomniałem ;-)

Pytanie czy mości Bolton wyraża chęć rewanżu?
 
     
lukipeki
[Usunięty]

Wysłany: Sro 07 Mar, 2018   

Jeszcze niech się wypowie mości Lannister
A,i nasz MG :lol: z tego co słyszałem ma propozycje jakichś modyfikacji
 
     
Nero
[Usunięty]

Wysłany: Sro 07 Mar, 2018   

Dziękuję wszystkim za grę. Z mojej perspektywy: zwykle grałem z mniej wymagającymi przeciwnikami, to było pewnie widać. Z drugiej strony wydaje mi się, że moja gra miała więcej sensu, niż może się wydawać, chętnie przekonam się w kolejnej rozgrywce. :cool:
 
     
Baldur
[Usunięty]

Wysłany: Sro 07 Mar, 2018   

Czekając na propozycje / decyzje naszego szanownego MG, to może zaczniemy wybór rodów?

Nero? Your choice.
 
     
Ril
[Usunięty]

Wysłany: Sro 07 Mar, 2018   

Można się też zgłaszać do Uczty dla Wron w temacie "Nowy PBF". Szukamy jeszcze 3 graczy.
 
     
eSzopiklon
[Usunięty]

Wysłany: Sro 07 Mar, 2018   

Ok, co prawda miałem w planie poprowadzić wersję zmodyfikowaną, ale może być następny taniec jeśli wszyscy są chętni. Kolejność wyboru od ostatniego wydaje się sprawiedliwa.

Jutro założe nowy temat, bo chwilowo nie mam czasu
 
     
Germanus
[Usunięty]

Wysłany: Czw 08 Mar, 2018   

też czekam na rewanż :)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.1 sekundy. Zapytań do SQL: 14