galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
ROK 2018 - Plany wydawnicze - odpowiedzi na Wasze pytania
Autor Wiadomość
Nokturn

Wysłany: Pon 04 Cze, 2018   

Z tym DnŻ to jest dramat. Dobra robota z postem podsumowującym. Zarówno z drukiem na żądanie jak i Battlestarem próbują nas załagodzic słodkim p...m jak niegdyś słynnego pana Lebiedzia załagadzała firma telekomunikacyjna.

reedmooley

To właśnie do Pana Lebiedzia tamten facet dzwonił w sprawie tego że go tenże załagodził na kilka dni swoim słodkim.... ;)

No ale już w temacie podsumowania miesiąca...
Dołączam się do pytania co z:
DNŻ do Descenta- H&M Packi,
Descent- Mgły Bilehall,
Descent- aktualizacja apki,poprawa baboli tłumaczenia w aplikacji i dodanie reszty elementów które nie są potłumaczone,
Aktualizacją aplikacji do II ed. Posiadłości Szaleństwa,
Brakującym dodatkiem do Znaku Starszych Bogów.

Dodatkowo-czy tylko ja mam wrażenie że wycięło cześć tytułów z zapowiedzi na stronie Galakty?(np. Mgły Bilehall)

Morun

To ja jeszcze tak na szybko. Czy widać na horyzoncie jakąś zmianę polityki w sprawie blistrów do Imperium Atakuje?

Bary

Gog napisał/a:
Kiedy Ulice Arkham, kiedy sanctum of Twilight?

Dorzucę do tego pytanie o datę wydania zestawów kafli.

Michal
Galakta

Witajcie,

dzisiaj dla odmiany nie będę silił się na klimatyczne wstępy, tylko bez zbędnej zwłoki przejdę do meritum.

W tym miejscu chciałem tylko przypomnieć jedną rzecz - publikowane tutaj odpowiedzi prezentują zakres informacji, które znamy i którymi możemy się z Wami podzielić. Szczególnie ważna jest ta druga część, ponieważ czasami znamy odpowiedzi na zadawane przez Was pytania, ale nie możemy ich podać do publicznej wiadomości ze względu na obowiązujące nas umowy i kontrakty.

Na podobnej zasadzie niektórych odpowiedzi nie możemy udzielić, dopóki nie będziemy posiadali podpisanego kontraktu na daną pozycję.

GRY PLANSZOWE

Descent: Wędrówki w Mroku
Mgły Bilehall - produkcja rozszerzenia niedługo powinna się zakończyć, więc jeśli wszystko pójdzie bezproblemowo, będziecie mogli się nim cieszyć przed końcem wakacji.
Aplikacja - planujemy dostarczyć FFG materiały tak, aby w wakacje pojawiła się bardzo duża aktualizacja

Imperium Atakuje
W chwili obecnej nie planujemy wydawać do gry kolejnych dużych, jak i małych dodatków. Warto jednak nadmienić, że nie jest to decyzja ostateczna.

Posiadłość Szaleństwa
Chyba nikogo nie zdziwi informacja, że oczywiście nadal planujemy rozwijać linię :) . Dodatki wydajemy w tempie, w którym umożliwia nam to samo FFG.
Za progiem - tak, planujemy dodruk tego rozszerzenia. Już ostatnio zgłosiliśmy takie zapotrzebowanie i czekamy tylko na pierwszą możliwą okazję koprodukcji.
Zestawy kafelkowo-figurkowe - powinny być dostępne w III kwartale.

Poszukiwania Pierścienia
Produkcja idzie zgodnie z planem i gra powinna być dostępna w III kwartale 2018.

Twilight Imperium IV
Obecnie wszystko jest w rękach fabryki. Zgodnie z ostatnimi aktualizacjami, zakończenie produkcji planowane jest na lipiec. Jeśli tak faktycznie będzie, gra powinna być dostępna w sprzedaży jesienią. Jednak termin ten będziemy mogli potwierdzić dopiero, jak otrzymamy informację, że produkcja się zakończyła.

GRY LCG
Gra o Tron LCG
Niestety mam dla fanów tej gry smutną wiadomość - "Zawsze ktoś zdradza" była ostatnim dodatkiem, który przez nas został wydany do Gry o Tron LCG. [EDIT: oczywiście wydaliśmy do końca cykl. PIerwotne umieszczenie tu "Wiary wojującej" było błędem]

Od dłuższego czasu zainteresowanie tą grą wyraźnie maleje, w związku z czym zostaliśmy zmuszeni do podjęcia decyzji o zamknięciu serii. Wszystkim fanom gry dziękujemy za lata, które razem z nami spędzili w Westeros.

Władca Pierścieni
W przeciwieństwie do innych fgier LCG, seria ta nie jest dla nas zamknięta i planujemy uzupełnić brakujące dodatki.

DRUK NA ŻĄDANIE
Doskonale rozumiem Wasze zniecierpliwienie i chęć uzyskania odpowiedzi. Niestety tutaj sprawa nie jest prosta jak zwykłe "zebranie zamówień", ponieważ z zebranych zamówień trzeba się wywiązać, a nie później przekazywać informacje o kolejnych opóźnieniach w momencie kiedy otrzymaliśmy od Was fundusze. Dlatego też nie rozpoczniemy zbiórki zamówień, dopóki wszystko nie będzie faktycznie dopięte na ostatni guzik.

Zapytacie więc kiedy, oczekując konkretnej daty. Takiej niestety nie mogę obecnie podać, zamiast tego mogę powiedzieć, że projekt ten ma w chwili obecnej jeden z najwyższych priorytetów. Tak jak Wam zależy na tym, aby wreszcie zagrać w te dodatki, tak nam zależy na tym, aby je Wam udostępnić. Światełko w tunelu jest widoczne od dawna i jesteśmy coraz bliżej wyjścia z mroku :)

gajus21

Cytat:

Imperium Atakuje
W chwili obecnej nie planujemy wydawać do gry kolejnych dużych, jak i małych dodatków. Warto jednak nadmienić, że nie jest to decyzja ostateczna.

W końcu jednoznaczna deklaracja.

Cytat:

Władca Pierścieni
W przeciwieństwie do innych fgier LCG, seria ta nie jest dla nas zamknięta i planujemy uzupełnić brakujące dodatki.

Może coś więcej w tym temacie? Bo podobnie było z Imperium Atakuje, a dziś trach informacja:"Konice z serią".

mackan

Cytat:
Imperium Atakuje

Powiem szczerze, że szczerość firmy rozbrajająca.
Najpierw piszą, że dodatki małe nie będą wydawane w pierwszym terminie, a teraz informacja, że jednak nie wydajemy w ogóle...

Pewnie liczyli, że ktoś nowy się skusi, kupując wersję PL i trochę zarobią, nim kopną swoich customerów w rzyć.

(Ja żałuję, że dałem się skusić jeszcze na Serce Imperium, czuję się przeż Galaktę mocno kopnięty, żeby nie powiedzieć dosadniej...)

Brawo. Wspaniała decyzja. Dziękujemy za mówienie A i nie mówienie B. Cieszę się że X-Wing 2.0 wylądował u firmy poważniejszej :)

A moje pytanie na kolejny miesiąc:
Straciliście może już prawa do wydawania Imperium Atakuje w ogóle?
Jeśli tak, to czy możecie powiedzieć, jaka inna lepsza firma od Was bedzie wydawać tę grę po polsku? Też Rebel? Czy coś innego?
Ostatnio zmieniony przez mackan Pon 04 Cze, 2018, w całości zmieniany 2 razy  

inzkulozik2

gajus21 napisał/a:
Może coś więcej w tym temacie? Bo podobnie było z Imperium Atakuje, a dziś trach informacja:"Konice z serią".

Widocznie światełko w tunelu okazało się pociągiem :D

@@@ Zniżka 50zł na Booking.com @@@

VicThor 

Wysłany: Pon 04 Cze, 2018   Twilight

Czyli TI4 w drugim kwartale można sobie włożyć między bajki ... zgodnie z przypuszczeniami :(

bellatrix850 

I Grę o Tron też szlag trafił. Pozostaje mieć nadzieję, że Rebel to przejmie, bo przykro mi, ale zostawianie tego, moim zdaniem najlepszego, wydanego przez FFG LCG, kiedy do końca jest już bliżej niż dalej jest żałosne i niepoważne. I świadczy tylko o braku u Was profesjonalizmu.

Gog

bellatrix850 napisał/a:
I Grę o Tron też szlag trafił. Pozostaje mieć nadzieję, że Rebel to przejmie, bo przykro mi, ale zostawianie tego, moim zdaniem najlepszego, wydanego przez FFG LCG, kiedy do końca jest już bliżej niż dalej jest żałosne i niepoważne. I świadczy tylko o braku u Was profesjonalizmu.

rebel powiedział, że nie ma zamiaru prowadzić żadnej gry lcg w najbliższym czasie :p
#104 Greyjoy

bellatrix850 

No to zostaje tylko żal. Zwłaszcza trzech dużych dodatków, które jeszcze zostały.
Cóż, czekamy na wiadomość kiedy Arkham się przestanie opłacać.

mackan

Drugie pytanie mi się nasunęło.
Rozumiem aplikacji do Imperium w wersji PL też nie będzie? Czy prawa wam jeszcze niestety nie wygasły, w związku z czym, nie ma co liczyć na inną firmę z tłumaczeniem i wydaniem Imperium jak należy, pożądnie i w terminach?

Bo na was to już nie ma co liczyć.

I pomysleć, że jeszcze wczoraj myślałem o kupnie Fallouta...

Przy wydaniu każdej gry powinniście, już na pudełku, dużym drukiem ostrzegać:
"NIE WYDAMY DO KOŃCA". Bylibyście wtedy wreszcie uczciwie transparentni.

Paskuder 

Got lcg, wiara ostatnim dodatkiem? Nawet nie wydacie zawsze ktoś zdradza żeby dociągnąć do końca cyklu? Przecież to jedno pudelko... Naprawdę urwiecie gota pl tak ni z gruchy ni z pietruchy? Jest to tak nieprofesjonalne podejście do klienta, że nawet nie wiem jak to skomentować... Ręce opadają i cała reszta też.

Merlin 

Michal napisał/a:

Władca Pierścieni

DRUK NA ŻĄDANIE
Doskonale rozumiem Wasze zniecierpliwienie i chęć uzyskania odpowiedzi. Niestety tutaj sprawa nie jest prosta jak zwykłe "zebranie zamówień", ponieważ z zebranych zamówień trzeba się wywiązać, a nie później przekazywać informacje o kolejnych opóźnieniach w momencie kiedy otrzymaliśmy od Was fundusze. Dlatego też nie rozpoczniemy zbiórki zamówień, dopóki wszystko nie będzie faktycznie dopięte na ostatni guzik.

Zapytacie więc kiedy, oczekując konkretnej daty. Takiej niestety nie mogę obecnie podać, zamiast tego mogę powiedzieć, że projekt ten ma w chwili obecnej jeden z najwyższych priorytetów. Tak jak Wam zależy na tym, aby wreszcie zagrać w te dodatki, tak nam zależy na tym, aby je Wam udostępnić. Światełko w tunelu jest widoczne od dawna i jesteśmy coraz bliżej wyjścia z mroku :)

To ja już bym wolał jasną sytuację i zamknięcie serii jak w przypadku innych LCG. Znowu nic nie wiadomo, nic z tych słów nie wynika. Nawet nie wiemy czy w takim teoretycznym DnŻ byłby jeden cykl Władcy czy dwa, a może i trzy, bo wkrótce się tyle uzbiera.
Od nowego cyklu kupuję małe dodatki po angielsku, bo w takim tempie wyjdą w wersji polskiej ok. 2021. Nie będę czekał aż mi wykupią i liczył na dodruki.

Odpowiedz do tematu