galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Posiadłość Szaleństwa druga edycja
Autor Wiadomość
psychopompos
[Usunięty]

Wysłany: Wto 26 Lip, 2016   Posiadłość Szaleństwa druga edycja

Wczoraj ukazały się informacje na temat drugiego wydania Posiadłości https://www.fantasyflight...second-edition/
 
     
Krzysiek
[Usunięty]

Wysłany: Wto 26 Lip, 2016   Re: Posiadłość Szaleństwa druga edycja

Normalnie byłbym pewien że Galakta wypuści polską wersję, ale skoro apka jest niezbędna to trochę zwątpiłem.
 
     
sirafin
[Usunięty]

Wysłany: Wto 26 Lip, 2016   

Dlaczego? XCOM jest po polsku.
 
     
Krzysiek
[Usunięty]

Wysłany: Wto 26 Lip, 2016   

sirafin napisał/a:
Dlaczego? XCOM jest po polsku.
Tak? Dzięki, dobrze wiedzieć.
I wszystkie polskie wersje ze strony FFG ściagam, czy trzeba na Galakcie szukać?
 
     
sirafin
[Usunięty]

Wysłany: Wto 26 Lip, 2016   

Bez różnicy skąd ściągasz i na czym odpalasz, język można wybrać w opcjach ;)
 
     
Krzysiek
[Usunięty]

Wysłany: Sro 27 Lip, 2016   

sirafin napisał/a:
Bez różnicy skąd ściągasz i na czym odpalasz, język można wybrać w opcjach ;)
Dzięki! A smutnie offtopując: Czy wiesz może czy w Road to Legend do Descenta też da się wybrać polski język?

Edit: Z tego co tu googlam wynika że chyba się nie da.
 
     
Mortalo
[Usunięty]

Wysłany: Sro 27 Lip, 2016   

Krzysiek napisał/a:
sirafin napisał/a:
Bez różnicy skąd ściągasz i na czym odpalasz, język można wybrać w opcjach ;)
Dzięki! A smutnie offtopując: Czy wiesz może czy w Road to Legend do Descenta też da się wybrać polski język?

Edit: Z tego co tu googlam wynika że chyba się nie da.

Jeszcze nie ma innych wersji językowych dla Descent'a.

A nowa Posiadłość? Nie mogę się doczekać!
 
     
gural117
[Usunięty]

Wysłany: Czw 28 Lip, 2016   

W Łodzi MoM v2 po EN będzie dostępna za tydzień. Tak wiec chociaż pudełko poliżę z zewnątrz. Znając życie na wersję PL trzeba będzie poczekać z 10 miesięcy. Jak wyjdzie apka będzie można zobaczyć jaka będzie grywalność na nowych elementach. Ciekawe też ile elementów będzie skonwertowanych z v1. Wydaje się że karty postaci będą teraz w formacie Tarotowym.
 
     
sirafin
[Usunięty]

Wysłany: Czw 28 Lip, 2016   

Informacje o CK już są, skonwertowani będą wszyscy badacze i potwory z pierwszej edycji, dostaną nowe karty i żetony w podstawce drugiej edycji. Starych kafelków też będzie można używać.
 
     
Akozz
[Usunięty]

Wysłany: Sro 03 Sie, 2016   

Na steam można już ściągnąć za darmo aplikację i sobie odpalić.

http://store.steampowered.com/app/478980/

Przeklikałem tak na sucho. Głos lektora bardzo dobry, muzyka w tle też ok.
Ale liczba wyskakujących okienek z informacjami mnie osobiście doprowadza do szału... tyle tego jest i każde trzeba kliknięciem potwierdzić że sam nie wiem czy to będzie już gra planszowa czy mobilna... Ja osobiście po to siadam do planszówki żeby się oderwać od PC, tabletów, smartfonów i innych ekranów. Taka zabawa z tabletem w ręce imo. nie tylko zabija całkiem klimat ale wręcz ją utrudnia bo ciągle trzeba zerkać na ekran, klikać, potwierdzać itp.
Dodatkowo raczej bez tableta to nie będzie działać fajnie. Może na laptopie. Ale telefon raczej będzie za mały a stacjonarnego PC nie każdy ma w salonie pod ręką.

Może przesadzam i może to w połączeniu z grą będzie fajnie działać ale po pierwszym odpaleniu mam totalnie negatywne odczucia.
 
     
oinek
[Usunięty]

Wysłany: Czw 04 Sie, 2016   

Ja również przeklikałem apkę na sucho ale na telefonie z 5,5" ekranem bez problemu się da na takowym odpalić i działać. Wszystko jest czytelne i jasne. Apka rzuca dużo rzeczy na ekran gdyż zastępuje całkowicie Strażnika Tajemnic jeśli mamy przeszukać pomieszczenie to musimy wybrać na apce przeszukanie , a potem ewentualne karty wybrać z stosu kart odpowiednich na stole (na FFG site są już instrukcje do pobrania). Miało być szybsze rozstawienia a tak naprawdę wyjdzie na to samo bo w trakcie gry dokładamy kafle oraz przedmioty które musimy wyszukać. Klikać w apce trzeba również w czasie walki z potworami oraz pamiętać że po skończonej rundzie graczy kliknąć w apce koniec rundy aby przeszło do fazy potworów i mitów. Według mnie najgorsze będą pierwsze 2 - 3 rozgrywek zanim się człowiek wprawie w korzystanie z apki i przyzwyczai. Jestem dobrej myśli i oczekuję na pierwsze gameplay na YT rozegranych gier oraz recenzji.
 
     
Mortalo
[Usunięty]

Wysłany: Czw 04 Sie, 2016   

Jeśli w pokoju w którym gracie macie dostęp do telewizora, to dobrze jest się pod niego podłączyć i korzystać z apki na dużym ekranie.
 
     
oinek
[Usunięty]

Wysłany: Czw 04 Sie, 2016   

Mogę podłączyć kompa pod TV to jedyna opcja póki co :) Chyba że wydadzą apkę na PS4 :D W związku z tym że czekam i tak na wersję PL to do grudnia jest dużo czasu aby obczaić grę :)
 
     
sirafin
[Usunięty]

Wysłany: Czw 04 Sie, 2016   

oinek napisał/a:
Miało być szybsze rozstawienia a tak naprawdę wyjdzie na to samo bo w trakcie gry dokładamy kafle oraz przedmioty które musimy wyszukać. Klikać w apce trzeba również w czasie walki z potworami oraz pamiętać że po skończonej rundzie graczy kliknąć w apce koniec rundy aby przeszło do fazy potworów i mitów. Według mnie najgorsze będą pierwsze 2 - 3 rozgrywek zanim się człowiek wprawie w korzystanie z apki i przyzwyczai. Jestem dobrej myśli i oczekuję na pierwsze gameplay na YT rozegranych gier oraz recenzji.
Nie wyjdzie na to samo. Przygotowania do gry nawet nie ma sensu porównywać, pierwszą i drugą edycję dzieli przepaść jeśli chodzi o skomplikowanie i czas przygotowania do gry. Rzeczy odkrywane w trakcie rozgrywki to kompletnie coś innego i nie różni się od dobrania karty, czy wystawienia potwora - nie układasz czegoś "na później", czegoś co będzie potrzebne na koniec gry, nie składasz zestawów kart z tabelką w dłoni, wykładasz tylko rzeczy, które interesują cię na bieżąco, z którymi w danym momencie wchodzisz w interakcję. Odczucia są zupełnie inne, bo jesteś zaciekawiony wykładaną właśnie rzeczą, twój badacz właśnie wchodzi do nowego miejsca, znajduje nowy przedmiot. Kolejna różnica to to, że odkrywając nowe pomieszczenia na obszar gry wykładasz jedynie kafelek + kilka podstawowych żetonów, nie ma żadnego szukania zestawu kart "na później". Interakcja z otoczeniem jest bardzo ciekawa dzięki aplikacji, bardzo przyjemnie rozbudowała warstwę fabularną, każde pomieszczenie jest dodatkowo opisane, widzimy w nim różne elementy w postaci kufrów, stolików, malunków na ścianie, możemy prowadzić dialogi z postaciami niezależnymi. Owszem musimy klikać ale scenariusze stały się bogatsze, bardziej złożone, bardziej regrywalne i mimo tej złożoności nie musimy się martwić o spójność, bo o to martwi się aplikacja i podaje nam tylko to, co nam potrzebne do gry. Sama obsługa jest banalnie prosta, wątpię żebyś potrzebował aż trzech rozgrywek, przyzwyczaić się można już w trakcie pierwszej ;)
 
     
oinek
[Usunięty]

Wysłany: Pią 05 Sie, 2016   

sirafin napisałem tak bo nie mam styczności z grą mogę tylko obrazować na przeczytaniu instrukcji + sprawdzeniu na sucho apki i porównaniu do pierwszej edycji w którą grałem. Liczę na to że będzie właśnie będzie tak jak mówisz. Niestety na sucho to ja mogę dużo pisać a realne granie pokazuje zawsze że się mylę :)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.09 sekundy. Zapytań do SQL: 14