galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
PBF#144 - Martwy nie zna strachu
Autor Wiadomość
Ril
[Usunięty]

Wysłany: Czw 26 Lip, 2018   

Baldur napisał/a:
Jakby ktoś zrezygnował to ja z chęcią przejmę "slota"

Ok, dziękuję. To dobra gra, uważam że warto. :smile:
 
     
lukipeki
[Usunięty]

Wysłany: Czw 26 Lip, 2018   

Ktoś z graczy już zna tą wersję? :grin:
 
     
eSzopiklon
[Usunięty]

Wysłany: Czw 26 Lip, 2018   

dobrze widzę że stark, arryn i martell nie mają żadnego statku na początek?
 
     
Ril
[Usunięty]

Wysłany: Czw 26 Lip, 2018   

eSzopiklon napisał/a:
dobrze widzę że stark, arryn i martell nie mają żadnego statku na początek?

Tak, i Lannister też. Tak jest podane na zasłonkach.
 
     
eSzopiklon
[Usunięty]

Wysłany: Czw 26 Lip, 2018   

Cytat:
Jakie są punkty obrony/rekrutacji na obszarach neutralnych?(Bliźniaki, Riverrun, Królewska Przystań). Czy to jest jakoś nadrukowane pod spodem, czy o co chodzi?

Cytat:
2. Bliźniaki 2, Riverrun 2, Królewska Przystań 2.

reakrutacji może i tak (w sumie nie widzę gdzie jest to napisane), ale nie jest tak że garnizon neutralny wynosi np. 7 przystani?:

Cytat:
Niezależnie od liczby graczy żetony wojsk neutralnych są zawsze takie same: Królewska przystań - 7, Riverrun - 6, Bliźniaki - 5, Seagard - 3 (uwaga: Seagard to obszar bez zamku).
 
     
Horn-Varelius
[Usunięty]

Wysłany: Czw 26 Lip, 2018   

eSzopiklon napisał/a:
dobrze widzę że stark, arryn i martell nie mają żadnego statku na początek?

Lanister tak samo. To chyba miało jakoś oddać realia tego kto posiadał flotę na początku książkowej sagi, ale nie wiem jak to wpływa na balans.
 
     
eSzopiklon
[Usunięty]

Wysłany: Czw 26 Lip, 2018   

Cytat:
Tak, i Lannister też. Tak jest podane na zasłonkach.

trochę bieda, chciałem wziąć arryna a tu bara może wjechać statkiem na morze arrynów w 1 turze i zrobić blokadę
 
     
eSzopiklon
[Usunięty]

Wysłany: Czw 26 Lip, 2018   

Cytat:
W trakcie tej fazy gracze mogą także usuwać swoje jednostki z gry.

za usunięta jednostki dostaje się kasę :wink: ?

i jeśli np. gulltown ma stocznię to ma 1 punkt rekrutacji w zamku i jeden w stoczni czy ogólnie jeden?

i jeszcze: gdzie można sprawdzić ile ma się kasy, i jaki jest limit posiadanej?
 
     
Ril
[Usunięty]

Wysłany: Czw 26 Lip, 2018   

Cytat:
reakrutacji może i tak (w sumie nie widzę gdzie jest to napisane), ale nie jest tak że garnizon neutralny wynosi np. 7 przystani?:

Pod tą siódemką w Królewskiej Przystani jest nadrukowana podobna tarcza, tylko z siłą 2. Ta o sile 7 zostanie zdjęta po wygranej bitwie z siłami neutralnymi, a ta nadrukowana jest na stałe.
 
     
lukipeki
[Usunięty]

Wysłany: Czw 26 Lip, 2018   

stocznia nie ma nic wspólnego z punktami rekrutacji w zamku. masz np 2 stocznie na terenach gdzie zamku nie ma(Arbor i Deepwood Motte)
nie ma zadnego limitu kasy, kazdy ma 5
 
     
eSzopiklon
[Usunięty]

Wysłany: Czw 26 Lip, 2018   

dobra, to biore jednak tego arryna
 
     
Ril
[Usunięty]

Wysłany: Czw 26 Lip, 2018   

eSzopiklon napisał/a:
Cytat:
W trakcie tej fazy gracze mogą także usuwać swoje jednostki z gry.

1. za usunięta jednostki dostaje się kasę :wink: ?
2. i jeśli np. gulltown ma stocznię to ma 1 punkt rekrutacji w zamku i jeden w stoczni czy ogólnie jeden?
3. i jeszcze: gdzie można sprawdzić ile ma się kasy, i jaki jest limit posiadanej?

1. Nie. :lol:
2. Wszystkie stocznie mają 1 pkt rekrutacji, niezależnie czy są przy zamku, czy nie.
3. Nie ma limitu dostępnych złotych smoków. Monety są pogrupowane pod Waszymi zasłonkami. Jeśli ta forma jest mało czytelna, mogę to zrobić w tabeli przy banku Braavos.
 
     
eSzopiklon
[Usunięty]

Wysłany: Czw 26 Lip, 2018   

i widzę ze jest niski współczynnik zamków, tylko 22/7=3,14
w postawce jest 20/6=3,33 i i tak ciężko zdobyć 7. Wyczuwam 10 tur :wink:
 
     
eSzopiklon
[Usunięty]

Wysłany: Czw 26 Lip, 2018   

Cytat:
Monety są pogrupowane pod Waszymi zasłonkami. Jeśli ta forma jest mało czytelna, mogę to zrobić w tabeli przy banku Braavos.

A, faktycznie, myślałem że to jakas ozdoba :lol: chyba czytelniej i wygodniej by było przedstawiać w postaci napisanej liczby, bo liczenie jak będzie ich dużo może być uciążliwe. I tak trzeba będzie dużo liczyć te zmienne siły wojsk czy dzielone wsparcia :wink:
 
     
Horn-Varelius
[Usunięty]

Wysłany: Czw 26 Lip, 2018   

Cytat:
Bank Braavos – W dowolnym momencie gracze mogą zaciągnąć pożyczkę w Banku Braavos (maksymalnie dwie w ciągu gry). Łączna suma złotych smoków, na jaką mogą być zadłużeni gracze, zmniejsza się wraz z kolejnymi rundami (w pierwszej rundzie suma ta wynosi 14 i zmniejsza się o 2 z każdą kolejną rundą). Dług wobec Banku Braavos rośnie zawsze o 2 w momencie rozpoczęcia kolejnej rundy, aż do spłaty długu. Dług może zostać spłacony w dowolnym momencie gry. W trakcie odsłaniania kart Westeros może zostać wylosowana karta "Bank Braavos", jeżeli po odsłonięciu tej karty gracz/e z długiem nie spłacą go, muszą wylosować jedną kartę Banku Braavos (jedna karta działa na wszystkich zadłużonych), zawiera ona negatywny efekt wobec dłużników. Po rozpatrzeniu karty Banku Braavos długi nie są anulowane i nadal mogą rosnąć.


1. Czy można spłacić część długu?
2. Co jeśli ze względu na postęp tur dług przekroczy maksymalny poziom jaki może mieć gracz? Przykład: mam dług 8 smoków, tura 3 mogę mieć max 10. Zaczyna się tura 4. Dług przez odsetki rośnie o 2 do 10 a maksymalna wysokość spada do 8? Rozumiem że muszę spłacić albo pobrać kartę banku?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.14 sekundy. Zapytań do SQL: 13