galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
PBF#144 - Martwy nie zna strachu
Autor Wiadomość
Baldur
[Usunięty]

Wysłany: Pią 10 Sie, 2018   

Kurde to jest proste tylko dostosowane do wersji "na żywo".

Poza tym trzeba dodać realia bitwy i możliwe wyniki, bo to ma znaczenia właśnie.

Jak w obecnej sytuacji.

Jeżeli nie rzucisz karty, oczywiście ja tez nie rzucam bo wygrywam w remisem.

Jeżeli mówisz ze rzucasz - ta ja tez wykładam bo juz pewien nie jestem.

Jeżeli ja pierwszy powiem ze gram dowódcę. A ty mówisz ze nie - to mam prawo zmienić. Bo na żywo bym widział ze karty nie wykładasz. A skoro zasady mówią ze gracz musi zadeklarować ze nie używa karty to przecież widać.

Nigdy w zasadach nie było mowy o kolejności wykładania kart stad ten problem interpretscyjny.

W zasadzie to moze sie ciągnąć w kółko.

Gracz jeden: gram dowódcę.
Gracz 2: nie gram nic.
Gracz 1: to ja tez nic nie gram
Gracz 2: to ja jednak gram dowódcę.
Gracz 1 : to ja tez gram dowódcę.
I tak w nieskończoność.

Dlatego moja interpretacja jest taka : wyjątki interpretujemy ścisłe. Wyjątkiem jest nie zagranie karty. Dlatego nie zagranie żadnego dowódcy nie moze być premiowane tym ze drugi gracz niepotrzebnie zużyje silniejsza kartę. To nie przywilej. To kara za oszczędzanie kart.
 
     
Baldur
[Usunięty]

Wysłany: Pią 10 Sie, 2018   

Ril napisał/a:


Ja bym to widział tak:
W momencie wytaczania bitwy, po wezwaniu neutralnego wsparcia, atakujący wie, jakiej karty chce użyć. Gdyby tego nie wiedział, to nie wytaczałby bitwy. Jeśli się wstrzymuje z wysłaniem pw, to należy uznać, że rezygnuje z użycia karty rodu. Do ustalenia pozostaje tylko, ile ma czasu na wysłanie pw.


Totalnie i całkowicie sie nie zgadzam. Dlatego nic nie wysłałem.
 
     
Ril
[Usunięty]

Wysłany: Pią 10 Sie, 2018   

Baldur napisał/a:
Totalnie i całkowicie sie nie zgadzam. Dlatego nic nie wysłałem.

Jak to? Nie podoba Ci się ta zasada, a wymagasz od obrońcy, aby on zadeklarował jako pierwszy? :lol:
 
     
lukipeki
[Usunięty]

Wysłany: Pią 10 Sie, 2018   

Nie ma nad czym tyle dyskutować.
Atakujący wysyła kartę. Albo mówi że tego nie robi.
Obrońca podaje kartę. Albo mówi że nie wysyła. Jeśli tak zrobi, atakujący może też nie wysłać albo zmienić kartę. Koniec kropka.

Nie ma żadnego najpierw nie używania karty a potem zmiany zdania i jednak używania. Nie ma tego nigdzie w instrukcji, i to jest paranoja, bo wszystko się właśnie zapetla.
 
     
Baldur
[Usunięty]

Wysłany: Pią 10 Sie, 2018   

Dobra, zróbmy tak (ale to i tak sprowadza sie do mojej wersji):

Wysyłam dowódcę na PW, ALE jeżeli drugi gracz zadeklaruje ze NIE WYSYŁA DOWÓDCY, to mam prawo ZMIENIĆ moja decyzje.

Wychodzi i tak na to ze to od decyzji obrońcy zależy moja decyzja. I vice versa.
 
     
Richtus
[Usunięty]

Wysłany: Pią 10 Sie, 2018   

Dobra, już żeby nie przedłużać, to broni Catelyn.
 
     
Ril
[Usunięty]

Wysłany: Pią 10 Sie, 2018   

lukipeki napisał/a:
Nie ma nad czym tyle dyskutować.
Atakujący wysyła kartę. Albo mówi że tego nie robi.
Obrońca podaje kartę. Albo mówi że nie wysyła. Jeśli tak zrobi, atakujący może też nie wysłać albo zmienić kartę. Koniec kropka.

Nie ma żadnego najpierw nie używania karty a potem zmiany zdania i jednak używania. Nie ma tego nigdzie w instrukcji, i to jest paranoja, bo wszystko się właśnie zapetla.

Jak w takim razie zinterpretować zapis, że ten, kto nie używa karty rodu, musi o tym poinformować swojego przeciwnika przed odsłonięciem kart? Przeciwnik zostaje poinformowany, a ta wiedza nie ma wpływu na jego decyzję? Po co w takim razie informować?

Może działa to tak:
Obaj gracze wybierają kartę i kładą ją w polu gry. Zanim karty zostaną odkryte, jeden z graczy mówi, że nie chce użyć swojej karty rodu. I przeciwnik nie może już wybrać innej karty. Jedyne co może zrobić, to powiedzieć: "to ja też nie używam swojej karty". Bo dlaczego miałby tego nie zrobić? Karty jeszcze nie zostały odkryte.
Ostatnio zmieniony przez Ril Pią 10 Sie, 2018, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
lukipeki
[Usunięty]

Wysłany: Pią 10 Sie, 2018   

Właśnie vice versa nie.
W praktyce sprowadza się to do faktu, że gracz który pierwszy wyłożył kartę może zmienić decyzję. A że tutaj na forum, żeby wszystko przyspieszyć, zawsze atakujący jest pierwszy, to w zasadzie tylko on może zmienić decyzję(chyba że postanowił nie rzucać karty)
 
     
Baldur
[Usunięty]

Wysłany: Pią 10 Sie, 2018   

Ril napisał/a:


Może działa to tak:
Obaj gracze wybierają kartę i kładą ją w polu gry. Zanim karty zostaną odkryte, jeden z graczy mówi, że nie chce użyć swojej karty rodu. I przeciwnik nie może już wybrać innej karty. Jedyne co może zrobić, to powiedzieć: "to ja też nie używam swojej karty". Bo dlaczego miałby tego nie zrobić? Karty jeszcze nie zostały odkryte.


Ta wersja interpretacji jest bardzo dobra. Zgadzam sie z nia.
 
     
Horn-Varelius
[Usunięty]

Wysłany: Pią 10 Sie, 2018   

Po prostu trzeba wprowadzić prosty łopatologiczny standard kolejności postępowania :razz: . Moja propozycja:
1. Następuje atak. Gracze proszą o ewentualne wsparcie.
2. Atakujący deklaruje czy używa karty, jeśli tak wysyła ją na PW.
Teraz dwie opcje:
A. Zdeklarował że jej nie używa (koniec z jego strony, tej decyzji nie można zmienić po reakcji broniącego). Obrońca deklaruje czy używa dowódcy, jeśli tak od razu podaje jakiego (koniec).
B. Zdeklarował że używa i wysłał na PW. Obrońca decyduje czy używa dowódcy. Jeśli tak to go podaje (koniec), jeśli nie to to deklaruje (koniec z jego strony, nie może zmienić tej decyzji po reakcji atakującego), wtedy atakujący ma prawo już jawnie zmienić swojego generała lub zdeklarować że także go nie używa (koniec).

Do ustalenia: jak Tyrion działa na gracza który nie użył karty? Można go zmusić do użycia?
 
     
lukipeki
[Usunięty]

Wysłany: Pią 10 Sie, 2018   

To Rila najbardziej pasuje do instrukcji
Nie ma nic o zmianie karty na inną
 
     
Baldur
[Usunięty]

Wysłany: Pią 10 Sie, 2018   

lukipeki napisał/a:
To Rila najbardziej pasuje do instrukcji
Nie ma nic o zmianie karty na inną


To prawda, zasady nic nie mówią ze można wymieniać na inna kartę. Tym bardziej ze np wtedy zdolności mojego Aerona sa przepłacone a Tyriona wątpliwe.

Czyli każdy z graczy wysyła PW do MG. Z karta dowódcy.

MG potwierdza ze karty wpłynęły.

Gracze deklarują czy cofają karty?

Tak to bedzie wyglądać ?
 
     
Horn-Varelius
[Usunięty]

Wysłany: Pią 10 Sie, 2018   

lukipeki napisał/a:
To Rila najbardziej pasuje do instrukcji
Nie ma nic o zmianie karty na inną

Hmmm. Racja, na to nie zwróciłem uwagi. Wyobrażałem sobie kombinowanie jak by to wyglądało na żywo. Cofam co napisałem, zgadzam się z tą interpretacją.
 
     
Ril
[Usunięty]

Wysłany: Pią 10 Sie, 2018   

Baldur napisał/a:
Ta wersja interpretacji jest bardzo dobra. Zgadzam sie z nia.

Tak mi się zdaje, że o to mogło chodzić. Sorry, że zajęło nam to tyle czasu.

W takim razie obaj gracze wysyłają do MG pw z kartą rodu wraz z informacją, czy chcą użyć tej karty. Jeśli obie deklaracje będą zgodne, to ogłoszę wynik bitwy. A jeśli nie, to drugi z graczy również może zdecydować, że nie użyje karty.
 
     
Baldur
[Usunięty]

Wysłany: Pią 10 Sie, 2018   

Wysłałem.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.54 sekundy. Zapytań do SQL: 13