galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
PBF#144 - Martwy nie zna strachu
Autor Wiadomość
Ril
[Usunięty]

Wysłany: Czw 26 Lip, 2018   

Horn-Varelius napisał/a:
1. Czy można spłacić część długu?
2. Co jeśli ze względu na postęp tur dług przekroczy maksymalny poziom jaki może mieć gracz? Przykład: mam dług 8 smoków, tura 3 mogę mieć max 10. Zaczyna się tura 4. Dług przez odsetki rośnie o 2 do 10 a maksymalna wysokość spada do 8? Rozumiem że muszę spłacić albo pobrać kartę banku?

1. Tak.
2. Nic się wtedy nie dzieje. Nie ma żadnego dodatkowego efektu. Karta Banku Braavos pojawia się tylko w fazie Westeros. Nawet zadłużony gracz może wziąć kolejną pożyczkę.
Ostatnio zmieniony przez Ril Sob 28 Lip, 2018, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
eSzopiklon
[Usunięty]

Wysłany: Czw 26 Lip, 2018   

a nie jest tak że ten maksymalny poziom dotyczy nowego długu. Czyli np. w pierwszej turze możesz wiąć 14, a w drugiej już tylko 12, w trzecie 10 itd. ale zadłużenie + odsetki może rozsnąć w nieskończoność. (przynajmniej tak myślę, ale chyba nie może być inaczej, bo wtedy dług sam by się spłacał :wink: )

A zastanawiam się co się dzieje z długiem na końcu 10 tury. Zostaje anulowany?
 
     
lukipeki
[Usunięty]

Wysłany: Czw 26 Lip, 2018   

Wątpię,żeby ktokolwiek miał dług w 10 rundzie, a nawet jeśli będzie miał, to ten ktoś i tak w grze się nie będzie liczył, więc będzie to bez znaczenia :lol:
 
     
lukipeki
[Usunięty]

Wysłany: Czw 26 Lip, 2018   

Jeszcze jedna sprawa, bo troche to jest niejasne; mnie to nie dotyczy, ale warto byłoby sprawę wyjaśnić
Jest opisany atak na Fosę Cailin od północy i od południa. A co z atakiem z zachodu(z Palca Flinta)?
I rozumiem,że przez rzekę między Wysokim Szlakiem a Riverrun przejścia nie ma?
 
     
Ril
[Usunięty]

Wysłany: Czw 26 Lip, 2018   

eSzopiklon napisał/a:
1. A nie jest tak że ten maksymalny poziom dotyczy nowego długu. Czyli np. w pierwszej turze możesz wiąć 14, a w drugiej już tylko 12, w trzecie 10 itd. ale zadłużenie + odsetki może rozsnąć w nieskończoność. (przynajmniej tak myślę, ale chyba nie może być inaczej, bo wtedy dług sam by się spłacał :wink: )
2. A zastanawiam się co się dzieje z długiem na końcu 10 tury. Zostaje anulowany?

1. Obawiam się, że masz rację. :mrgreen: Zasady Banku Braavos nie były dla mnie do końca jasne i w trakcie edytowania chyba przez przypadek wypaczyłem całą koncepcję tych pożyczek. :roll: Teraz przypomniałem sobie, że w angielskiej wersji są dołączone do druku kupony z pożyczkami, których ostatnia strona wygląda tak:

Wydawało mi się to dziwne, ale teraz na szybko sobie przekalkulowałem, że jeśli gracz przez całą grę może pożyczyć 56 żetonów (lub 26, uwzględniając limit dwóch pożyczek), Lanni dodatkowe 20, a koszty obsługi długu to też 20, to daje to właśnie 96.

Przepraszam za zamieszanie, ale chyba muszę przywrócić ten punkt o Banku Braavos do pierwotnej postaci. Może wbrew pozorom taka mechanika pożyczek ma sens.

ed: Moje wątpliwości wzbudza fakt, że Bank może nasłać na gracza mordercę, ale potem nie może mu odmówić dalszych pożyczek (zwłaszcza Lanniemu). :lol: Nie widzę żadnego mechanizmu, który by to blokował. Nie wiem, może fabularnie da się to jakoś wytłumaczyć...

2. Zasady nic na ten temat nie mówią, więc zakładam, że nic się nie dzieje. Jeśli przetrwasz ataki Banku Braavos (a Lannister musi się liczyć z wieloma atakami), to możesz wygrać grę, mając dług.

lukipeki napisał/a:
1.Jest opisany atak na Fosę Cailin od północy i od południa. A co z atakiem z zachodu(z Palca Flinta)?
2. I rozumiem,że przez rzekę między Wysokim Szlakiem a Riverrun przejścia nie ma?

1. Fosa Calin "strzeże przejścia na Północ" (Północ jako region w Westeros), więc wszystko co nie jest położone wyżej to Południe, Palec Flinta też.
2. Tak.
 
     
Richtus
[Usunięty]

Wysłany: Pią 27 Lip, 2018   

"W dowolnym momencie gracze mogą zaciągnąć pożyczkę w Banku Braavos".
Jeśli wypadnie Starcie Królów, to czy mogę zalicytować na tron, zobaczyć ile komu zostało żetonów i napisać że przed licytacją miecza biorę pożyczkę? Jeśli tak to czy będziemy mieli przed wysyłaniem żetonów dodatkową "turę" w której każdy będzie w kolejności tronu deklarował ewentualne wzięcie pożyczki? Informacja o liczbie posiadanych przez oponentów żetonów w licytacji jest kluczowa, jeśli gracz A wyśle licytację miecza, a potem B napisze że bierze pożyczkę, to trochę bieda.
No chyba, że pożyczki można brać tylko przed całym procesem licytacji, a nie między licytacją poszczególnych torów - to by skróciło czas oczekiwania w grze.
 
     
lukipeki
[Usunięty]

Wysłany: Pią 27 Lip, 2018   

myślę,że cała zabawa polega właśnie na tym,że nie ma żadnych ograniczeń.
Skoro jest napisane,że można w każdym momencie wziąć pożyczkę, to why not :grin:
 
     
Richtus
[Usunięty]

Wysłany: Pią 27 Lip, 2018   

Ja też myślę, że to dobry motyw, tylko że potencjalnie wydłuża proces licytacji dwukrotnie.
Chciałem jeszcze wspomnieć, że jak pierwszy raz grałem z kumplami w GoT to byłem przekonany że za rekrutację wojska płaci się dodatkowo żetonami, dokładnie w taki sposób jak tutaj - wtedy się dziwiłem że moim Starkom słabo idzie ^^
 
     
Ril
[Usunięty]

Wysłany: Pią 27 Lip, 2018   

Ja też jestem za tym, żeby pożyczki mogły być brane pomiędzy licytacjami, więc deklarowanie w kolejności Tronu to dobry pomysł.

W ciągu gry tych momentów nie powinno być tak strasznie dużo, bo większości graczy przysługują tylko dwie pożyczki, a Greyjoyowi ani jedna. Po 7 rundzie problem w ogóle zniknie, bo tylko Lannister będzie mógł wziąć pożyczkę (2 smoki w 8, 9 i 10 rundzie).
 
     
lukipeki
[Usunięty]

Wysłany: Pią 27 Lip, 2018   

a po co deklarować w kolejności tronu? wydłużymy tylko licytację dwukrotnie, bo będziemy czekać nie tylko na 7 bidów, ale jeszcze dodatkowo na 7 deklaracji.

W ogóle deklarowanie wg tronu jest sprzeczne z zasadą,że można wziąć pożyczkę w dowolnym momencie. Wtedy np ja nie mógłbym przy licytacji w 2 rundzie pożyczyć po Lannisterze,Tyrellu, czy kimkolwiek innym(bo jestem 1 na Tronie)

Po prostu, każdy jak chce przed licytacją wziąć pożyczkę, to niech bierze. Jak nie, to wysyła na licytację. Jak ktoś to tym wysłaniu weźmie pożyczkę, to np MG wyśle mu PW z pytaniem czy zmienia ilość żetonów i/lub bierze pożyczkę

Zamieszania nie unikniemy, zwłaszcza jak będzie na początku licytacja przy jednoczesnym braku Banku Braavos w 3 talii. Ale w tej wersji takie zamieszanie jest raczej pożądane :grin:
 
     
Richtus
[Usunięty]

Wysłany: Pią 27 Lip, 2018   

To dobry pomysł, dokłada roboty MG, ale generalnie wysyłanie PMek się sprawdza (np. mi przychodzą powiadomienia na maila i szybciej ogarniam wtedy zwykle).
 
     
Ril
[Usunięty]

Wysłany: Pią 27 Lip, 2018   

lukipeki napisał/a:
Po prostu, każdy jak chce przed licytacją wziąć pożyczkę, to niech bierze. Jak nie, to wysyła na licytację. Jak ktoś to tym wysłaniu weźmie pożyczkę, to np MG wyśle mu PW z pytaniem czy zmienia ilość żetonów i/lub bierze pożyczkę

No dobra, to niech tak będzie.
 
     
Kamcyk
[Usunięty]

Wysłany: Sob 28 Lip, 2018   

Cześć wszystkim, sorry za późne dołączenie teraz będę tylko szybszy. Chętnie zagram rodem Martellow
 
     
Ril
[Usunięty]

Wysłany: Sob 28 Lip, 2018   

Nowy Greyjoy powinien pojawić się jutro. Można już przydzielać rozkazy.

1/7
 
     
Baldur
[Usunięty]

Wysłany: Sob 28 Lip, 2018   

Ril napisał/a:
Nowy Greyjoy powinien pojawić się jutro. Można już przydzielać rozkazy.

1/7


W razie czego ja jestem zwarty i gotowy ;-) . Miałem mały zastój ostatnim czasy ale to było związane z urlopami i nadmiarem pracy i juz jest ok;-)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.14 sekundy. Zapytań do SQL: 14