galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
[ZP] Starcie u stóp Samotnej Skały
Autor Wiadomość
crabtree
[Usunięty]

Wysłany: Nie 04 Wrz, 2011   

A ja mam takie pytanie: czy po wyeliminowaniu Trolla, karta "Pochwycony" zostaje odrzucona z gry, czy tylko ląduje w stosie kart odrzuconych?
 
     
kufel
[Usunięty]

Wysłany: Nie 04 Wrz, 2011   

Zostaje odrzucona z gry czyli umieszczona na stosie kart odrzuconych :)
Rozumiem co kolego ma na myśli ale w tym przypadku wyraźnie jest mowa o "odrzuceniu" a nie "usunięciu" z gry. Zasada usuwania kart z gry została opisana dopiero w dodatku Podróż do Rhosgobel.
 
     
Kacper86
[Usunięty]

Wysłany: Sob 28 Sty, 2012   

Wlasnie gralismy z kumplem w ten scenariusz (ostatecznie z sukcesem :D ) i chcialbym zadac kilka pytan:

1. Jak pokonamy trola to mozemy wyrzucic z gry 1 karte "Pochwycony", ale tylko pod warunkiem, ze jest w grze, tak? Czyli jesli 2 kopie leza akurat na stosie kart odrzuconych to mamy pecha...

2. Pokonanego trola odrzucamy do stosu kart odrzuconych, tak?

Dzieki kufel za szybka odpowiedz!
Ostatnio zmieniony przez Kacper86 Sob 28 Sty, 2012, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
kufel
[Usunięty]

Wysłany: Sob 28 Sty, 2012   

1. tak - jak nie ma w grze karty "Pochwycony" to nie ma co odrzucać ;)
2. tak, ląduje na stosie kart odrzuconych
 
     
Al Maretta
[Usunięty]

Wysłany: Pon 06 Lut, 2012   

Mam dwa pytania dotyczące tego dodatku.

1) Załóżmy że gram Dunhernem to czy w pierwszym etapie gry mogę nim zaatakować trolle ?
2) Według was ,którego trolla pierwszego powinienem ukatrupić ? (którego się najbardziej opłaca.)
 
     
Niniut
[Usunięty]

Wysłany: Pon 06 Lut, 2012   

Nie możesz, bo te trolle są poza grą, wchodzą przeciez dopiero w II etapie wyprawy

A co do zabicia...to wg uznania;) I tak trza wszystkie ubić, chociaż ja zawsze najpierw staralem się ubić Rumperta (?), bo on zmuszał do w-tasowania wszystkich kart "pochwycony" do gry
 
     
Kulgan
[Usunięty]

Wysłany: Pon 06 Lut, 2012   

Al Maretta napisał/a:
Według was ,którego trolla pierwszego powinienem ukatrupić ? (którego się najbardziej opłaca.)

My z kumplem ubijamy najpierw Stuarta, bo daje wszystkim 1 obrony więcej :grin:
 
     
crabtree
[Usunięty]

Wysłany: Wto 07 Lut, 2012   

Kulgan napisał/a:
Al Maretta napisał/a:
Według was ,którego trolla pierwszego powinienem ukatrupić ? (którego się najbardziej opłaca.)

My z kumplem ubijamy najpierw Stuarta, bo daje wszystkim 1 obrony więcej :grin:

A my z siorą najpierw chwytamy się za Louisa, bo nasza taktyka to dojście do zwarcia z całą czwórką trolli naraz.
 
     
ojbodzio
[Usunięty]

Wysłany: Wto 07 Lut, 2012   

Ja tez mam pytanie.
Czy komukolwiek udało się przejść tern scenariusz solo, a jeżeli tak to w jakim ustawieniu?
I jeszcze rozszerzę pytanie
Czy komukolwiek z forum udało się już przejść jakikolwiek scenariusz o poziomie trudność 7 z dodatków (nie pytam o podstawkę bo czytałem temat i wiem że komuś się to udało)?
Ja próbuję to już przejść któryś raz z rzędu samotnie i cały czas nic z tego. Może to wynika z tego że mam w talii za mało sprzymierzeńców (około 15).
 
     
Karharoth
[Usunięty]

Wysłany: Wto 07 Lut, 2012   

ojbodzio napisał/a:
Ja tez mam pytanie.
Czy komukolwiek udało się przejść tern scenariusz solo, a jeżeli tak to w jakim ustawieniu?



Kurcze, ja akurat jestem zdziwiony jeśli nie przejdę tego scenariusza :) Czy to grając Rohanem, czy Orłami, czy Kraśkami.


ojbodzio napisał/a:
Czy komukolwiek z forum udało się już przejść jakikolwiek scenariusz o poziomie trudność 7 z dodatków (nie pytam o podstawkę bo czytałem temat i wiem że komuś się to udało)?



Oczywiście, myślę że wielu forumowiczom również się to udało. Samotna Skała jest bardzo prosta, ale PdMP to już inna bajka. Udało mi się wygrać 9 z 22 podejść(taaak, wszystko sobie zapisuje :D ). Jednak to Podróż do Rhosgobel sprawia mi najwięcej problemów, zwłaszcza, że nie gram prawie wiedzą.


ojbodzio napisał/a:
Ja próbuję to już przejść któryś raz z rzędu samotnie i cały czas nic z tego. Może to wynika z tego że mam w talii za mało sprzymierzeńców (około 15).


Z 5 więcej by się przydało, podstawa to obniżać zagrożenie( Pozdrowienie, Dziad, Dwalin) i branie po kolei na klate kazdego Trolla. Zaraz Ci pośle jakieś spisy decków na pw, któym vbez problemu powinieneś sobie poradzić.
 
     
Al Maretta
[Usunięty]

Wysłany: Wto 07 Lut, 2012   

Ja też poproszę o te spisy (mam wszystkie dodatki oprócz khazada)
 
     
psborsuk
[Usunięty]

Wysłany: Czw 21 Lut, 2013   

Ja przeszedłem ten scenariusz talią nastawioną na klimat - Aragorn, Beravora i Glorfindel (Dunedaini ze wsparciem Noldora). Start ze sporym poziomem zagrożenia - 32. U mnie kluczem do zwycięstwa, poza sporą iloscią sojuszników, były Lesne pułapki i Flinta. Cztery trolle na raz na klatę, dwa do sieci, jeden bez możliwości ataku, i wycinanie po jednym. Udało się, choć było momentami ciekawie.
Ale już Podróż do Rhosgobel jest raczej ciężka do przejścia tym zestawem ;)
Karty użyte w mojej talii do podstawka + CMP.
 
     
crabtree
[Usunięty]

Wysłany: Czw 21 Lut, 2013   

A skąd miałeś Fintę skoro nie korzystasz z bohaterów Taktyki? Pieśń?
 
     
EstEst
[Usunięty]

Wysłany: Czw 21 Lut, 2013   

Talia ,,Ekonomia, głupcze'' z wątku:

http://www.forum.galakta....t=3970&start=30

radzi sobie z Samotną Skałą (może nie w każdej partii, ale tak w 2/3 co najmniej), o ile idzie się spokojnie, bez nerwów i przechodzi się pierwszy etap dopiero z ładnym zestawem sprzymierzeńców. Po drobnych modyfikacjach (Radagast, trzecie leczenie, zmiana sprzymierzeńców na zasięgowych, więcej kart na obszary) daje radę też RHasgobelowi. Z Powrotem do Mrocznej Puszczy może być problem (zagrożenie i podstępy -> nie ma czasu na spokojne rozwinięcie się).
 
     
JollyRoger1916
[Usunięty]

Wysłany: Czw 21 Lut, 2013   

psborsuk napisał/a:
Start ze sporym poziomem zagrożenia - 32.


Rozumiem, że chodzi o Glorfindela z wiedzy, więc chyba nawet 34.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.09 sekundy. Zapytań do SQL: 12