galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
klimat - prośba do Galakty i nie tylko
Autor Wiadomość
moonman
[Usunięty]

Wysłany: Wto 26 Cze, 2007   klimat - prośba do Galakty i nie tylko

mój synek podczas gry w Runebounda zadaje bardzo dużo pytań w stylu: kim są ostroszpony, dlaczego Margath jest tym, którego trzeba pokonać itd.

nieocenione okazały się artykuły, które sobie wydrukowałem i przy okazji odczytuje na głos synkowi:
http://www.galakta.pl/Artykul_32.html
http://www.galakta.pl/artykul_49.html

dzięki takim historyjkom tworzy się niezły klimat :D

prośba do Galakty (a także do graczy, którzy "siedzą w temacie") o kolejne takie artykuły - z najpotrzebniejszych rzeczy to krótkie bio 12-tu postaci ;)
 
 
Lord Agrael
[Usunięty]

Wysłany: Wto 26 Cze, 2007   

Moonman - bardzo dobry pomysł :!:

Rzeczywiście byłoby fajnie gdyby Galakta umieściła jeszcze kilka takich artykułów na swojej stronie.
 
 
CubeX
[Usunięty]

Wysłany: Pią 29 Cze, 2007   

A może by tak jeszcze jakąś książkę na motywach gry ktoś napisał? Albo płytkę z muzyczką inspirowaną klimatem rozgrywki? Wiem, że to niełatwe w realizacji, ale pomarzyć zawsze można.
Naturalnie artykuły są znacznie prostsze w "realizacji". Myślę, że fani mogliby podjąć się czegoś takiego, tyle że miałoby się to pewnie nijak do "oficjalnej mitologii" gierki. Ale zawsze można stworzyć dział "twórczość fanów", żeby każdy czytający z góry wiedział, że to tylko nieoficjalne fanfiki.
 
 
Lord Agrael
[Usunięty]

Wysłany: Pią 29 Cze, 2007   

Jeżeli chodzi o płytę z muzyką to zawsze można wziąć z jakiegoś filmu albo gry :D Ja na przykład korzystam z soundtracka z Guild Wars i w sumie nie jest źle.
 
 
MarioSan
[Usunięty]

Wysłany: Pon 08 Paź, 2007   

Jeśli chodzi o muzykę do rozgrywki to proponuję płyty Clannad "Legend" lub też nieco cięższe ale za to megaklimatyczne Dead Can Dance "Toward the Within".
 
 
moonman
[Usunięty]

Wysłany: Pon 08 Paź, 2007   

MarioSan napisał/a:
Jeśli chodzi o muzykę do rozgrywki to proponuję płyty Clannad "Legend" lub też nieco cięższe ale za to megaklimatyczne Dead Can Dance "Toward the Within".


o! widzę jakaś bratnia dusza :D
też jestem wielkim fanem Dead Can Dance - do rozpoczęcia rozgrywki polecam Saltarello z płyty Aion :D
 
 
MarioSan
[Usunięty]

Wysłany: Pon 08 Paź, 2007   

"Saltarello" pasuje mi do jakieś konkretnego starcia, mnie się zawsze ten utwór kojarzył z cwałującym na swych potężnych rumakach, kwiatem średniowiecznego rycerstwa. :D Ogólnie to cała dyskografia Dead Can Dance (no może poza pierwszą płytą) nadaje się jako soundtrack do gier w klimacie fantasy. Polecam, polecam, polecam!!!
 
 
kowal85
[Usunięty]

Wysłany: Wto 23 Paź, 2007   Bathory - BLOOD FIRE DEATH

Bathory - BLOOD FIRE DEATH kazdy kawalek super pasuje do gry a szczegolnie tytulowy kawalek z albumu pasuje jak COŚ do klimatu gry wiem zawsze mozna sciagnac e**** prosze nie dawac mi bana za podawanie tylko przykladow :) swietna muzyka i swietni wykonawcy typ muzyki:
Szwedzki zespół heavy metalowy :) naprawde warto polecam !!! [/b]
 
 
MarioSan
[Usunięty]

Wysłany: Wto 23 Paź, 2007   

Bez urazy, ale Bathory to straszna kaszana, chcesz konkretnej i ciężkiej nuty z klimatem do gier???

Odpowiedź jest ino jedna...

TYPE O NEGATIVE

8) 8) 8) 8) 8)
 
 
kowal85
[Usunięty]

Wysłany: Sro 24 Paź, 2007   

no bez jaj Type o Negative to drugi H.I.M., nie warto czegos takiego wogole sluchac, nie potrzebne marnowanie uszu (czytaj: Wytracanie zdolnosci sluchowych), a Bathory gra i spiewa wlasnie pisoneki typu opowiesci o wikingach i Valhalli, wiec nie rozumie jak mozesz podawac taki kicz ToN jako cos do podsluchania na sesji w RUNEBOUNDA, naprawde chyba nie masz gustu muzycznego ;]
 
 
Smok
[Usunięty]

Wysłany: Pią 08 Lut, 2008   

muzyka to rzecz drugorzędna - każdy może puszczać przecież to co lubi najbardziej... mi akurat do tej gry wchodzi najlepiej Enya i Tarja Turunen...

...ale za to szczegółowe charakterystyki/historie głównych bohaterów bardzo mile by były widziane... przyłączam się tym samym do prośby skierowanej w pierwszym poście do Galakty...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.1 sekundy. Zapytań do SQL: 13