galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Królowa Lodu
Autor Wiadomość
D.W.
Galakta


Dołączył: 03 Lis 2004
Posty: 1780
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw 31 Gru, 2009   Królowa Lodu

Frostmarch w wersji polskiej będzie nosił tytuł Królowa Lodu.

Doszliśmy do wniosku, że będziemy się trzymac czegoś takiego, że duże dodatki z planszami będą nosiły tytuły krain czy miejsc jak Podziemia czy pewnie Miasto itp.

A małe dodatki będą związane z głównymi bohaterami tych dodatków czyli Żniwiarz, Królowa Lodu.
Tym bardziej, że ten tytuł zwyczajnie pasuje do tej okładki i nie ma co kombinować. Tym bardziej, że żaden inny tytuł specjalnie do nas nie przemawiał. Najlepsze sa proste rozwiązania...




Czyli nasza zabawę wygrywa "revix", który jako pierwszy podał ten tytuł na forum.

Ten dodatek ma szansę pojawić się na wiosnę w sprzedaży.
 
 
Kufir
[Usunięty]

Wysłany: Czw 31 Gru, 2009   

Królowa Lodu? <:lol:>
To kiedy będzie dodatek Stumilowy Las albo Alicja z Krainy Czarów? :wink:



Jeśli takie tytuły czy też całe produkty mają trafiać do młodych graczy, to autorzy gry są w dużym błędzie.
W mojej rodzinie mnóstwo osób pracuje z różnymi dziećmi i zapewniam iż obecne dzieci czy też młodzież, woli pograć na PC, konsoli niż grać w gry planszowe których na rynku też jest cała masa. Siłą sprzedaży TMIM są starsi gracze którzy wychowali się na MIM bo wtedy tylko taka gra była o podobnej tematyce. Ale wybaczcie tytuł Królowa Lodu może tylko odstraszać, a nie przyciągać uwagę.

Wielu ludzi w konkursie podało bardzo fajne propozycje, wygrała wg. mnie trywialna wręcz infantylna. :evil:
 
 
D.W.
Galakta


Dołączył: 03 Lis 2004
Posty: 1780
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw 31 Gru, 2009   

Kufir tzn na siłę chcesz aby tytuł był super mroczny i poważny. A nie przeszkadza Ci, że w grze występuje i tak Królowa Lodu?

W Magi i Miecz jest całe mnóstwo nazw "trywialnych i infantylnych", a to w żaden sposób nie przeszkadza w grze. Chyba, że ktoś nie trawi w żaden sposób takiego rodzaju gier. Wtedy nic nie pomoże.
 
 
Kufir
[Usunięty]

Wysłany: Czw 31 Gru, 2009   

Magię i Miecz uwielbiam, gram w nią od kilkunastu lat, lecz nigdy nie pojawił się taki dziecinny tytuł jak Królowa Lodu. Owa Królowa występuje w grze to fakt, ale jako alternatywne zakończenie, w sumie dość mało atrakcyjne.


Wybaczacie ale ja tego nie kupuje, kiepski wybór ;)
 
 
8janek8
[Usunięty]

Wysłany: Czw 31 Gru, 2009   

Ale klimat tego dodatku wiąże się właśnie przede wszystkim z Icy Queen. Łącznie z okładką. Uważam, że nie jest to wcale taka "dziecinna" nazwa.
PS. Podejrzewam, że któryś z następnych dodatków będzie nosił nazwę "Las", ale może uda się uniknąć "stumilowego" ;)
 
 
Nemomon
[Usunięty]

Wysłany: Czw 31 Gru, 2009   

Będę forsował opcję Stumilowego Lasu :D Możecie mi wierzyć ;)
 
 
Valdigda
[Usunięty]

Wysłany: Czw 31 Gru, 2009   

Nemomon napisał/a:
Będę forsował opcję Stumilowego Lasu :D Możecie mi wierzyć ;)


Jest parę "Leśnych" autorskich dodatków do MiM - Więc można stworzyć Stumilowy Las do TMiM :D


Mi tam KL pasuje, choć nie przeczę można było to rozwiązać troszkę inaczej ;)

Za to Kufir, nie rozumiem Twojego podejścia... Nie podoba Ci się nazwa dodatku i od razu go nie kupujesz? - mam na to rozwiązanie podeśle ci alternatywne pudełko, Powiew Mrozu pasuje?
 
 
D.W.
Galakta


Dołączył: 03 Lis 2004
Posty: 1780
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw 31 Gru, 2009   

Kufir to myślę miał na myśli, że nie kupuje moich argumentów. Chyba, że się mylę...

Ja rozumiem wszelkie obiekcje ale będziemy mieli kolejne zimowe dodatki do Runebounda a możę kiedyś w przyszłości np Descenta a także i innej gry przygodowej o niewymienionej nazwie i naprawdę od tego lodu, pustkowi i mrozu to wszyscy zamarzniemy.

Poza tym pełna nazwa to Talisman Magia i Miecz: Królowa Lodu. A to juz brzmi poważniej :)

Natomiast alternatywne zakończenia to i tak świetnie się nadaje na następny konkurs :)
 
 
Freeasy
[Usunięty]

Wysłany: Czw 31 Gru, 2009   Re: Królowa Lodu

D.W. napisał/a:
Frostmarch w wersji polskiej będzie nosił tytuł Królowa Lodu.

Doszliśmy do wniosku, że będziemy się trzymac czegoś takiego, że duże dodatki z planszami będą nosiły tytuły krain czy miejsc jak Podziemia czy pewnie Miasto itp.

A małe dodatki będą związane z głównymi bohaterami tych dodatków czyli Żniwiarz, Królowa Lodu.

Tym bardziej, że ten tytuł zwyczajnie pasuje do tej okładki i nie ma co kombinować.



Fakt, tytuł pasuje do okładki i pomysł z nazwami pochodzącymi od bohaterów dodatku mi akurat się podoba. Nie wydaje mi się ani infantylny ani mroczny. I nie uważam, aby tutuł musiał być koniecznie mroczny bo to trochę infantylne :-)

Chciałem zauważyć, że co prawda wiosna zaczyna się 21 marca to jednak trwa do 21 czerwa :-) ))
 
 
Nemomon
[Usunięty]

Wysłany: Czw 31 Gru, 2009   

Nazwa nie jest zła, przynajmniej przeciętny konsument spoglądając na okładkę od razu będzie wiedział z czym ma do czynienia. Mogłoby być gorzej, gdyby sama Królowa Lodu była niewyględna, ale na szczęście nie jest, więc działa to na naszą korzyść. Lepsza taka nazwa, niźli inna coś mówiąca o jakiejś zimie, ale jak wmieszasz jeszcze ze trzy sety kart Przygód, to tej zimy nie będziesz miał wcale. Za to zawsze pod ręką będziesz miał Królową Lodu..
 
 
Maddas
[Usunięty]

Wysłany: Pią 01 Sty, 2010   

a ja po prostu gratuluje zwycięzcy!
 
 
Kufir
[Usunięty]

Wysłany: Pią 01 Sty, 2010   

Cytat:
Kufir to myślę miał na myśli, że nie kupuje moich argumentów. Chyba, że się mylę...



Oczywiście, dobrze zrozumiałeś moją wypowiedź. Królową Lodu ( :roll: ) kupie na pewno, jak mógłbym być wiernym zapaleńcem Magii i Miecz i nie posiadać jakiegoś dodatku :D
 
 
kammillo
[Usunięty]

Wysłany: Pią 01 Sty, 2010   

a ja nadal myślę ze Epoka Lodowcowa by się kojarzyła najlepiej i dziecinie i śmieszne :D (i przede wszystkim trafiła by do najmłodszych graczy )
 
 
Kufir
[Usunięty]

Wysłany: Sob 02 Sty, 2010   

Epoka Lodowcowa też pewnie była brana pod uwagę :wink:

Na forum fanów Magii i Miecz jest debata o polskiej nazwie tego dodatku.
Powstała nawet ankieta, z pytaniem o trafność tłumaczenia nazwy tego dodatku.


Ankietę możecie śledzić na bieżąco tutaj:
http://gamekeeper.offnet....p?p=52155#52155
 
 
faj3r
[Usunięty]

Wysłany: Pon 04 Sty, 2010   

Myślę, że tytuł jest ok. Poza tym to tylko tytuł, najważniejsza jest gra - a jest świetna.
Nie ma się o co kłucić - a malkontentami nie przejmowałbym się - zawsze się znajdą i zawsze najgłośniej krzyczą.

Mam pytanie: Kiedy Królowa Lodu trafi do sklepów?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.13 sekundy. Zapytań do SQL: 12