galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
przeprawa przez mroczną puszczę
Autor Wiadomość
tr000tyl
[Usunięty]

Wysłany: Sro 06 Lip, 2011   przeprawa przez mroczną puszczę

czy komuś udało się przejść ten scenariusz?
grałem ze znajomym drugi raz i dostaliśmy niezłe baty.
jest strasznie trudno.
 
     
kufel
[Usunięty]

Wysłany: Sro 06 Lip, 2011   

hmmm teoretycznie to najprostszy scenariusz, podstawowa zasada: trzymajcie niski poziom zagrożenia (szczególnie ważna na Brzęczyrogi ;) )
 
     
crabtree
[Usunięty]

Wysłany: Sro 06 Lip, 2011   

Podstawowa zasada gry jest taka żeby nie doprowadzić do przewagi liczebnej wrogów. Dlatego koniecznie trzeba ich wyciągać ze strefy przeciwności i jak najszybciej eliminować. Bo w momencie gdy w zwarcie wejdzie kilka potworów naraz to wtedy jest praktycznie po grze. Jeśli gracz nie ma kim blokować to atak "na czysto" prawdopodobnie wyeliminuje któregoś z bohaterów.
Tr000tyl, a w jaki sposób przegraliście grę? Straciliście bohaterów czy poziom zagrożenia was wyeliminował? A jakimi herosami graliście?
 
     
tr000tyl
[Usunięty]

Wysłany: Sro 06 Lip, 2011   

zasypali nas wrogowie i bylo po grze - a nawet nie dobieraliśmy kart cienia :(
 
     
kufel
[Usunięty]

Wysłany: Sro 06 Lip, 2011   

Dunhern, Legolas, poplecznicy z Dystansem i będzie ok. Trzymajcie niski poziom zagrożenia, Dunhern strzela do strefy zagrożenia, jeden z graczy bierze "na klatę" drugi strzela ;)
W deckach składanych z 1 zestawu startowego bardzo potrzebna jest Wiedza (leczenie, Spryt Radagasta, Sekretna Ścieżka) Górnik z Żelaznych Wzgórz też się przydaje do ściągania Schwytanego w sieć
 
     
Redgarex
[Usunięty]

Wysłany: Sro 06 Lip, 2011   

Proponuję podzielić się obowiązkami z kolegą i niech jeden zagra talią taktyki i zajmie się elminacją potworków, a drugi duchem i niech zajmie się questowaniem. Jeśli dodatkowo wywalicie z talii powiedzmy do 5 najsłabszych kart to wtedy sztuką będzie przegranie pierwszego scenariusza :)
 
     
gajus21
[Usunięty]

Wysłany: Pon 23 Kwi, 2018   

Odświeżę temat sprzed kilku lat, ale mam pytani do tego scenariusza akurat, mianowicie: na karcie przygody napisane tak: "The players must find and defeat Ungoliant's Spawn to win this game.". Moje pytanie jest takie: jeżeli zdarzyło się mi pokonać pomiot Ungolianty wcześniej to czy mogę przyjść że zadanie zostało zaliczone czy też nie?
Jeżeli nie to musiał bym przejść praktycznie jeszcze raz całą talię przeciwników żeby dotrzeć do pomiotu a tego moja drużyna mogła by już nie przeżyć.
 
     
Chrostek84
[Usunięty]

Wysłany: Pon 23 Kwi, 2018   

Musisz jeszcze raz pokonać Ungoliant's Spawn. Nie musisz jednak w tym celu przejść całej talii przeciwności.
W opisie karty przygody masz napisane: Each player must search the encounter deck and discard pile for 1 Spider card of his choice, and add it to the staging area. Służy to właśnie wyszukaniu Ungoliant's Spawn i położeniu go na stole aby móc go pokonać w tym właśnie etapie gry.
 
     
gajus21
[Usunięty]

Wysłany: Pon 23 Kwi, 2018   

Faktycznie muszę przyznać że o tym nie pomyślałem, wyszukałem najłatwiejszego przeciwnika. Dziękuję za wyjaśnienia.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.07 sekundy. Zapytań do SQL: 13