galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Nowe FAQ (wersja 1.4) i zasady gry turniejowej
Autor Wiadomość
Mateusz
[Usunięty]

Wysłany: Sro 20 Mar, 2013   Nowe FAQ (wersja 1.4) i zasady gry turniejowej

Pliki z najnowyszym FAQ i zasadami turniejowymi w wersji polskiej

FAQ 1.4 wersja kolorowa
FAQ 1.4 wersja oszczędna, na białym tle
Zasady turniejowe
 
     
Lekt
[Usunięty]

Wysłany: Pią 14 Cze, 2013   LOTR LCG Comprehensive Card Reference & Unofficial FAQ 6

Szanowni Państwo,

Polecam bliżej przyjrzeć się owemu dokumentowi.
Z pewnością Gracze będą zachwyceni, móc go przewałkować w ojczystym języku.
Plik pdf. do pobrania: (po wpisaniu tematu postu wyskakuje pierwszy rekord w Google)
LOTR LCG FAQ wersja 6.1
 
     
wojo
[Usunięty]

Wysłany: Pon 17 Cze, 2013   

Nie sądzę aby Galakta tłumaczyła nieoficjalne FAQu (choć uważam że to jeden z najlepszych materiałów fanowskich do LOTRa).

Najnowsza wersja pliku jest tutaj: BGG
 
     
zvish
[Usunięty]

Wysłany: Pią 21 Cze, 2013   

Kurde bele, elegancki ten dokument zaiste, tylko żeby go mieć w PL :(
Galakta może nie będzie tlumaczyla nieoficjalnych, bo do niektórych gier to nawet oficjalnych tłumaczyć im się nie chce.

Ale może jaki nasz współbrat-fan lotra znający tę barbarzyńską mowę w stopniu wystarczającym aby se to na lighcie przetłuamczyć. A i języm możę sobie podszlifować, a przysluży się znacznie :D tak-tak.
 
     
Berestaszek
[Usunięty]

Wysłany: Pią 21 Cze, 2013   

tu nie chodzi o to ze im sie nie chce tylko ze im sie to nie oplaca. co do tego pliczku no sam nie wiem... jest troche za dlugi natomiast fajna sprawa jakby go podzielic najpierw na karty graczy i karty z TS a potem jeszcze to podzielic (karty graczy na rasy pozniej sfery i na typ kart a karty TS na konkretne scenariusze a pozniej na konkretne sety i rodzaje kart)

edit: jezeli ktos by przypadkiem chcial tlumaczyc unoficial faq to chetnie pomoge
 
     
zvish
[Usunięty]

Wysłany: Pią 21 Cze, 2013   

Wiem że im się nie opłaca - w większości przypadków.
Są zaś przypadki gdzie uważam żę im się nie chce dodatkowo.
Jak chociażby całe epickie-wielkie-nowe FAQ do Horror w Arkham.
Czy im się to opłaca czy nie uważam że powinni to przetłumaczyć, jak wydają u nas całą serie tych gier Arkhamowych, ludzie to kupują - i to im się opłaca. A teraz ci sami ludzi chcą FAQ i ni ma :(

A z tym materialem przeciekawym to cieszę się Berestaszek z Twojej deklaracji, neistety ja nie będę mogł pomóc bo mój angielski klynka ciężko. Mam nadzieje zę znajdzie się Was jeszcze trochę i przetlumaczycie chyżo-chyżo tak-tak.
 
     
Corran
[Usunięty]

Wysłany: Wto 02 Lip, 2013   

Widząc w tym pliku duże braki w zakresie opisanych zestawów, skorzystałem z rady Lekta i wpisałem podany tytuł do Google'a, ale nie zatrzymałem się na pierwszym linku i po kilku kliknięciach dotarłem TUTAJ.
Najnowsza wersja obejmuje już nawet dwa dodatki z cyklu Przeciw Cieniowi :grin:

Mam też podpowiedź dotyczącą tłumaczenia. Za punkt wyjścia można przyjąć Index kart gracza w języku polskim gdzie dla kart graczy wystarczy dorobić kolumnę z uwagami (w końcu polska wersja, to nie musi być PDF).
 
     
Corran
[Usunięty]

Wysłany: Sro 03 Lip, 2013   

Przyszło mi do głowy coś jeszcze: do stworzenia dużej części polskiej wersji wcale nie trzeba znać angielskiego :!:
Przecież większość (dwie pierwsze kolumny) mamy na naszych kartach. Także zvish - nie masz wymówki i jak chcesz mieć polską wersję, to możesz przyczynić się do jej powstania :mrgreen:
Ze swojej strony mogę zadeklarować, że jak powstanie polska wersja tych dwóch kolumn, to pomogę w tłumaczeniu ostatniej.

PS. Chyba wcześniej to przeoczyłem (albo wojo wyedytował swój wpis), ale teraz widzę, że zdublowałem informację o tym gdzie znaleźć najnowszą wersję.
 
     
wojo
[Usunięty]

Wysłany: Sro 03 Lip, 2013   

Nie edytowałem swojego wpisu ale cenna informacje powtórzona nie szkodzi :)

Natomiast niestety najnowsze wpisy w Unofficial FAQu nie zawierają zbyt dużo dodatkowych informacji. Niemniej jednak i tak zawsze sięgam do tego źródła gdy mam wątpliwości co do jakiejś karty.
 
     
zvish
[Usunięty]

Wysłany: Sro 03 Lip, 2013   

Owszem. Co racja to racja. Ja coprawda wszystkich kart nie mam. Ale zawsze można skorzystać z Indexu Kart Gracza w PL :D
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.08 sekundy. Zapytań do SQL: 12