galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy będzie Polska wersja dla Lieutenant Packs ?
Autor Wiadomość
Mowca
[Usunięty]

Wysłany: Wto 10 Wrz, 2013   Czy będzie Polska wersja dla Lieutenant Packs ?

Pytanie jak w temacie, nie wiem czy zaopatrzyć się w wersję angielską czy poczekać na wersje PL. Osobiście wolałbym wersję PL gdyż jest to wygodniejsze dla graczy.

Proszę o odpowiedź, pozdrawiam Maciek.
 
     
Nemomon
[Usunięty]

Wysłany: Pon 27 Sty, 2014   

Trochę stary temat, aczkolwiek ja także jestem zainteresowany, czy Galakta planuje wydać Lieutenant packi.
 
     
Damet
[Usunięty]

Wysłany: Pon 27 Sty, 2014   

e-klata napisał/a:
Witam.
Przy zamawianiu Trzęsawiska Trolli zapytałem o plany wydania popleczników w wersji PL i otrzymałem taką odpowiedź:

"W naszych planach wydawniczych jest uwzględniony
Descent Lieutenant Packs jednak daty wydania tej pozycji nie możemy podać, może pojawić się za pół roku ale też może być za rok."

Zostaje tylko czekać :)



Jednak sporo osób woli by, Galakta w pierwszej kolejności przetłumaczyła dodatek z potworami i bohaterami. Moim skromnym zdaniem więcej on wniesie dla rozgrywki niż poplecznicy.
 
     
PiotrM
[Usunięty]

Wysłany: Wto 28 Sty, 2014   

Moim zdaniem galakta nie wyda popleczników lub nie wyda ich w takiej formie... Popatrzcie na to z takiej strony: podstawka to ok 45 figurek 250 kart plus kostki i plansze, u poplecznikami jest figurka i kilka kart plus kilka żetonów. Jeśli przeliczymy same figurki to w podstawce mamy powiedzmy 6zł za jedna plus karty kafelki żetony itd. W poplecznikach ten przelicznik jest wręcz makabrycznej wysoki bo od około 30 zł za figurkę.
Moim zdaniem descent nie jest aż tak kolekcjonerska gra i galakta będąc świadoma tego rozumie ze sprzeda bardzo małą ilość popleczników. Jakiś procent osób które kupiły podstawkę.
Realnie rzecz biorąc popleczników jest narazie ok 15 każdy średnio po 12$ czyli razem ponad 500 zł za 15 figurek i trochę kart. No sory ale to bardzo dużo. . .
Gdyby galakta zdecydowała się na wydanie zestawu popleczników do podstawki (6 sztuk???) w komplecie w jednym pudełku przy cenie powiedzmy max 15zl za sztukę to taki komplet o równowartości małego dodatku miałby sens, przynajmniej w Polsce.
 
     
Damet
[Usunięty]

Wysłany: Wto 28 Sty, 2014   

PiotrM napisał/a:
Moim zdaniem galakta nie wyda popleczników ...


Tutaj sie z Tobą zgodzę. Zapomniałeś tylko dodać, że polskie dodatki są droższe od ich angielskich odpowiedników, a co za tym idzie figurki też będą miały wyższą cene. Poza tym wolę żeby firma Galakta skupiła się na dużych dodatkach do Deskenta, które znacząco wnoszą coś do rozgrywki (wygląd, nowe zasady, itd.).
 
     
Drow
[Usunięty]

Wysłany: Wto 28 Sty, 2014   

PiotrM napisał/a:
Moim zdaniem galakta nie wyda popleczników lub nie wyda ich w takiej formie... Popatrzcie na to z takiej strony: podstawka to ok 45 figurek 250 kart plus kostki i plansze, u poplecznikami jest figurka i kilka kart plus kilka żetonów. Jeśli przeliczymy same figurki to w podstawce mamy powiedzmy 6zł za jedna plus karty kafelki żetony itd. W poplecznikach ten przelicznik jest wręcz makabrycznej wysoki bo od około 30 zł za figurkę.
Moim zdaniem descent nie jest aż tak kolekcjonerska gra i galakta będąc świadoma tego rozumie ze sprzeda bardzo małą ilość popleczników. Jakiś procent osób które kupiły podstawkę.
Realnie rzecz biorąc popleczników jest narazie ok 15 każdy średnio po 12$ czyli razem ponad 500 zł za 15 figurek i trochę kart. No sory ale to bardzo dużo. . .
Gdyby galakta zdecydowała się na wydanie zestawu popleczników do podstawki (6 sztuk???) w komplecie w jednym pudełku przy cenie powiedzmy max 15zl za sztukę to taki komplet o równowartości małego dodatku miałby sens, przynajmniej w Polsce.

Wszystko fajnie, ale rozumiem, ze ty zakladasz posiadanie kazdego poplecznika po to, by miec figurke.
No bo sam dobrze wiesz, ze jako Overlord - korzystajac z zasad zalaczonych do zestawow poplecznikow - i tak mozesz uzyc tylko 1 poplecznika, jako swego rodzaju bohatera Overlorda.
Zatem.. korzystajac z tych zasad, posiadanie wszystkich poplecznikow i tak nie bedzie mialo sensu innego, niz posiadanie ich dla ich figurek, zamiast zetonow z podstawki/dodatkow.

Co do wydania poplecznikow jako czesci podstawki - nie ma mowy, bo Galakta moze wydac produkty FFG tylko i wylacznie w formie, na ktora FFG przystanie. I jakos nie wydaje mi sie, by byli chetni przystac na utrate zysku w taki sposob. Niestety :)
 
     
Damet
[Usunięty]

Wysłany: Wto 28 Sty, 2014   

Drow jeżeli gracze zakładają kupno tylko wybranych figurek, to firmie Galakta tym bardziej nie opałaca sie tłumaczyc 15. Oni (żeby istnieć na rynku) muszą patrzeć kategoriami "ilość włożonej pracy, a zysk".

A swoją drogą może Galakta powalczy trochę i spróbuje załatwić z FFG limitowana serie polskich kart do popleczników bez figurek :roll: :D
 
     
PiotrM
[Usunięty]

Wysłany: Wto 28 Sty, 2014   

Ja zakladam ze jeśli kupować popleczników to wszystkich po to żeby mieć komplet i na każda rozgrywkę mieć odpowiedniego poplecznika. Tylko ze tak jak mowie, zbyt malo Polakow stać na komplet wydawany w takiej formie.
Dla wielkich fanów pozostaje wyskoczyć z kasy i kupić ang wersje. Parę kart to nie problem nawet jeśli słabo się zna język
 
     
Arbaal
[Usunięty]

Wysłany: Sro 29 Sty, 2014   

Jako posiadacz Descent'a uważam, że kupno popleczników jest zupełnie zbędne. W ogóle mnie te zestawy nie interesują i nie mam zamiaru kupić ani jednego. Ich koszt będzie masakryczny w porównaniu do zawartości i to mi wystarczy. Mam gry planszowe z D&D (WoA oraz LoD), tam są fajne figurki bohaterów i nimi sobie zastąpię popleczników :)
 
     
PiotrM
[Usunięty]

Wysłany: Sro 29 Sty, 2014   

Fajnie by było jakby dodatki normalne wychodziły po polsku w tym samym czasie co po angielsku, ale to jest chyba nie możliwe😐
 
     
Candyman86
[Usunięty]

Wysłany: Wto 04 Lut, 2014   

ja wczoraj dostałem taką wiadomość od galakty:

Cytat:
Będziemy wydawać zestawy popleczników z polskimi kartami ale przewidziane są
one na drugi kwartał tego roku.
 
     
PiotrM
[Usunięty]

Wysłany: Wto 04 Lut, 2014   

To zapytaj jeszcze o cenę :)
 
     
boardADDICT
[Usunięty]

Wysłany: Nie 09 Lut, 2014   

PiotrM napisał/a:
To zapytaj jeszcze o cenę :)


mysle ,ze skoro kosztuja 15$ to cena 45-50zl nie jest jakas porazajaca ,galakta na cale szczescie sprzedaje gry po normalnym kursie dolara. jedyny problem to jak zwykle malowanie figurek ,jak ktos ma 2 lewe rece
 
     
Arbaal
[Usunięty]

Wysłany: Pon 10 Lut, 2014   

Poplecznicy będą z tego co słyszałem. Jeśli ich cena wyniesie, załóżmy właśnie 45zł to komplet popleczników do podstawki kosztował by 270zł? Właśnie dlatego te dodatki odpychają.
 
     
Tarkun
[Usunięty]

Wysłany: Wto 11 Lut, 2014   

Arbaal napisał/a:
Poplecznicy będą z tego co słyszałem. Jeśli ich cena wyniesie, załóżmy właśnie 45zł to komplet popleczników do podstawki kosztował by 270zł? Właśnie dlatego te dodatki odpychają.


Generalnie cena jest do dupy za przeproszeniem, nawet koszt tych angielskich wersji jest baaardzo przesadzony (35zł za małego, 49zł za dużego poplecznika - ceny z Rebela). Zakupiłem Spliga na skosztowanie i jestem potwornie zawiedziony. Abstrahując od kolejnych bezsensownych żetonów i kart, to figurka jest słaba...co da mnie (kolekcjonera i malarza figurek WH40k) jest niedopuszczalne. Za te, lub podobne pieniądze można kupić naprawdę ładnego figsa, chociażby np za 31zł:



Poczekam, bo może kiedyś wyjdzie jakiś set wszystkich popleczników w jednym pudle...to jest jedyna szansa, że cena będzie znośna.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.41 sekundy. Zapytań do SQL: 12